Italijanka Federika Brinjone ostvarila je drugu pobedu ove sezone, pošto je slavila u alpskoj kombinaciji u austrijskom Altenmarktu.

Federica Brignone

Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Federika Brinjone

Brinjone je došla do 12. u karijeri, a slavila je na poslednje tri trke kombinacije. Italijanka je trijufmovala sa ukupnim rezultatom 2:03.45. Brinjone se probila na drugo mesto u generalnom plasmanu.

Na podijumu su se našle još Švajcarkinja Vendi Holdener (+0.15) i još jedna Italijanka Marta Basino (+0.82).

U prvih pet su završile i Austrijanka Ramona Zibenhofer i Italijanka Elena Kurtoni.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je 20. mesto, za šta je dobila 11 bodova.

Prve bodove u Svetskom kupu u istoriji Bosne i Hercegovine osvojila je mlada Elvedina Muzaferija.

Bez plasmana ostale su Mikaela Šifrin, Petra Vlhova, Ilka Štuhec, koje nisu završile prvu vožnju.

Bila je ovo prva kombinacija ove sezone. Takmičenje u Svetskom kupu nastavlja se slalomom u Flahau.

Kaokakao

Kolko ulazemo u skijanje, odlican plasman! Bravo!

Odgovori 6 0

Federika Brinjone poštom dobila Kristalne globuse

Italijanska skijašica Federika Brinjone u ponedeljak je dobila pošiljku, koju je s nestrpljenjem iščekivala, a u kojoj su bili Veliki kristalni globus i dva Mala.

Ignjatović za SK: Osvojiću medalju na ZOI u Pekingu!

Šestu sezonu zaredom najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović, osvojila je bodove u Svetskom kupu. Ukupno 29 u dve trke alpske kombinacije, čime je 29-godišnja Kragujevčanka zauzela 17. mesto u generalnom plasmanu njene omiljene discipline.

Mala Fede od Milana, nova dama od Kristala

Generacije i generacije italijanskih skijašica, u prethodnih pet i po decenija pokušavale su da osvoje Svetski kup.

Otkazano u Oreu, Brinjoneovoj veliki Kristalni globus

Poslednje tri trke skijašica za Svetski kup, koje je trebalo da budu održane od četvrtka do subote u norveškom Oreu, otkazane su zbog opasnosti od širenja koronavirusa, tako da je veliki Kristalni globus osvojila Italijanka Federika Brinjone.

Prvenac u La Tuju: Ortlib za stotinku bolja od Brinjone

Austrijanka Nina Ortlib ostvarila je prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu, pošto je trijumfovala u veoma uzbudljivoj trci superveleslaloma u italijanskom La Tuju.

Vodeća u SK: Brinjone slavila u kombinaciji

Italijanska skijašica Federika Brinjone trijumfovala je u alpskoj kombinaciji u Kran Montani, te je preuzela vodeću poziciju u Svetskom kupu.

“Čak i da me ne vole, zašto da dolivam ulje na vatru?!”

Najbolji teniser sveta Novak Đoković prilikom prvog susreta sa novinarima u Beogradu od trijumfa na Australijan Openu odgovarao je ne samo na njihova pitanja, već i ona koja su mu postavile kolege iz drugih sportova.

10 trka, 10. pobednica: Sada najbrža Rebenzburg

Nemačka skijašica Viktorija Rebenzburg ostvarila je svoju 19. pobedu u Svetskom kupu u karijeri, pošto je bila najbolja u spustu Garmiš Partenkirhenu u vremenu 1:41.94.

Veleslalom sezone za Nevenu Ignjatović u Koreji

Samo četiri dana posle pobede u slalomu na FIS trci u Kranjskoj Gori, Nevena Ignjatović (29), najbolja srpska skijašica, zauzela je treće mesto na veleslalomskoj trci Kupa Dalekog Istoka (FEC) u dalekoj Koreji.

Brinjone slavila ispred Gođe u Sočiju

Italijanska skijašica Federika Brinjone slavila je u trci superveleslaloma na olimpijskoj stazi Rosa Hutor u okviru Svetskog kupa.

Najbolja i u super džiju: Druga pobeda Šifrin u Banskom

Mikaela Šifrin zabeležila je drugu pobedu tokom takmičarskog vikenda u bugarskom Banskom u okviru Svetskog kupa. Američka skijašica je posle spusta u petak, najbolja bila i u superveleslalomu u nedelju.

Prvenac Kurtoni, trostruki trijumf Italijanki u Banskom

Italijanska skijašica Elena Kurtoni ostvarila je prvu pobedu u karijeri pošto je slavila u spustu u bugarskom Banskom u okviru Svetskog kupa.

Šifrinova ponovo moćna, dobila spust u Banskom

Mikaela Šifrin uzvraća udarac. Najbolja skijašica današnjice trijumfovala je na spustu u Banskom, koji je vožen kao nadoknada za otkazani Val D'Izer, što je bila njena peta ovosezonska pobeda, a 65. u karijeri!

Istorija u Sestijereu - dve pobednice, tri u 0.01s

Italijanska skijašica Federika Brinjone i Slovakinja Petra Vlhova trijumfovale su na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u italijanskom Sestrijereu.

Brinjone trijumfovala u Kurševelu, Šifrin tek 17.

Italijanska skijašica Federika Brinjone ostvarila je prvu pobedu u sezoni pošto je bila najbolja u veleslalomu u francuskom Kurševelu.

Gođa sa jednim štapom do dramatične pobede

Italijanska skijašica Sofija Gođa ostvarila je jednu od svojih najimpresivnijih pobeda u karijeri pošto je slavila na drugom superveleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u švajcarskom Zankt Moricu.