Šifrinova ponovo moćna, dobila spust u Banskom

Mikaela Šifrin uzvraća udarac. Najbolja skijašica današnjice trijumfovala je na spustu u Banskom, koji je vožen kao nadoknada za otkazani Val D'Izer, što je bila njena peta ovosezonska pobeda, a 65. u karijeri!

Mikaela Shiffrin

Getty images/Christophe Pallot/Agence Zoom

Na stazi „Mark Đirardeli”, sa postavkom kapija, koja je više ličila na veleslalom, ili superveleslalom, Šifrinova je kroz cilj prošla u vremenu minut, 29 sekundi i 79 stotinki.

Da je staza više odgovarala „tehničarkama”, dokaz je i drugo mesto Federike Brinjone, koja je za pobednicom zaostala 18 stotinki. Italijanka je na taj način ponovila svoj najbolji rezultat u najbržoj disciplini, dve godine posle brilijantne trke u Bad Klajnkirhajmu.

Treće mesto pripalo je „hrabroj” Švajcarkinji Joani Helen, sa zaostatkom od 23 stotinke. Za 27-godišnjakinju iz Berna bio je to prvi podijum u karijeri u Svetskom kupu.

Koliko je staza bila teška, dovoljno govori podatak da su trku završile samo 34 takmičarke, a da je odustalo čak 16 spustašica.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa, Mikaela Šifrin je učvrstila vodeću poziciju sa 1075 bodova. Drugoplasirana Federika Brinjone ima 795, a trećeplasirana Petra Vlhova 766 bodova.

U poretku spusta, posle četiri od ukupno devet trka, vodi Korin Suter sa 243 bodova. Švajcarkinja je danas zauzela 14. mesto. Drugo mesto pripada Mikaeli Šifrin sa 206 bodova, a treće Čehinja Ester Ledecka sa 193.

U subotu je u Banskom na programu još jedan „originalni” spust.

Komentari (2)

Nikola

Prelepa devojka

Odgovori 11 0

Svan

Jeste, tako prirodna,harizmatična, prelep osmeh, prelep karakter.

3 0

10 trka, 10. pobednica: Sada najbrža Rebenzburg

Nemačka skijašica Viktorija Rebenzburg ostvarila je svoju 19. pobedu u Svetskom kupu u karijeri, pošto je bila najbolja u spustu Garmiš Partenkirhenu u vremenu 1:41.94.

Zbog očeve smrti Šifrinova propušta Svetski kup

Potpuno neočekivano, kako je potvrđeno na Fejsbuk stranici Mikaele Šifrin, u nedelju je preminuo otac sjajne skijašice, Džef Šifrin. Tim povodom, PR služba najbolje svetske skijašice, objavila je tekst, kojeg su potpisali Mikaela i njena porodica.

Brinjone slavila ispred Gođe u Sočiju

Italijanska skijašica Federika Brinjone slavila je u trci superveleslaloma na olimpijskoj stazi Rosa Hutor u okviru Svetskog kupa.

Otkazan spust za žene u Sočiju

Spust za skijašice koji je trebalo da se održi na olimpijskoj stazi Rosa Hutor u Sočiju otkazan je zbog velike količine snega, saopštila je Međunarodna skijaška federacija (FIS).

Najbolja i u super džiju: Druga pobeda Šifrin u Banskom

Mikaela Šifrin zabeležila je drugu pobedu tokom takmičarskog vikenda u bugarskom Banskom u okviru Svetskog kupa. Američka skijašica je posle spusta u petak, najbolja bila i u superveleslalomu u nedelju.

Prvenac Kurtoni, trostruki trijumf Italijanki u Banskom

Italijanska skijašica Elena Kurtoni ostvarila je prvu pobedu u karijeri pošto je slavila u spustu u bugarskom Banskom u okviru Svetskog kupa.

Iznenađenje u Sestrijereu: Dire zabeležila prvu pobedu

Francuskinja Klara Dire zabeležila je prvu pobedu u Svetskom kupu, pošto je bila najbolja u trci paralelnog veleslaloma u italijanskom Sestrijereu.

Istorija u Sestijereu - dve pobednice, tri u 0.01s

Italijanska skijašica Federika Brinjone i Slovakinja Petra Vlhova trijumfovale su na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u italijanskom Sestrijereu.

Brinjone slavila u Altenmarktu, bodovi za Ignjatović

Italijanka Federika Brinjone ostvarila je drugu pobedu ove sezone, pošto je slavila u alpskoj kombinaciji u austrijskom Altenmarktu.

Ako ste propustili: SK paketić - sve na jednom mestu

Redakcija Sport Kluba potrudila se da vam ulepša praznike novogodišnjim paketićem u kojem su se našli brojni intervjui, tekstovi i analize, a po vašim reakcijama rekli bismo da smo vas obradovali.

Mikaelina tajna: Sa mamom i bez nje, ipak nije isto

Prvo što bi svi trebalo da znamo o Mikaeli Šifrin je zapravo to koliko je ona uopšte dominantna u svom sportu. Moglo bi se tvrditi, uz dosta argumenata, da je ona u ovom trenutku i najdominantniji sportista na planeti.

Vlhova nova 'Snežna kraljica' Sljemena

Slovačka skijašica Petra Vlhova ubedljivo je slavila na četvrtom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan na zagrebačkom Sljemenu.

Dvostruki trijumf Šifrinove u Lijencu

Američka skijašica Mikaela Šifrin ostvarila je drugu pobedu za dva dana, pošto je posle veleslaloma slavila i u slalomu u austrijskom Lijencu u okviru Svetskog kupa.

Otkazan spust u Val d'Izeru zbog neveremena

Zbog snažnog vetra i obilnih snežnih padavina organizatori Svetskog kupa odlučili su da otkažu trku spusta za žene u Val d'Izeru.

Brinjone trijumfovala u Kurševelu, Šifrin tek 17.

Italijanska skijašica Federika Brinjone ostvarila je prvu pobedu u sezoni pošto je bila najbolja u veleslalomu u francuskom Kurševelu.

Gođa sa jednim štapom do dramatične pobede

Italijanska skijašica Sofija Gođa ostvarila je jednu od svojih najimpresivnijih pobeda u karijeri pošto je slavila na drugom superveleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u švajcarskom Zankt Moricu.