Shaun Botterill, Getty Images

Zimski

18.10.2020 | 14.40

Prvenac Brotena na početku nove sezone

Mladi norveški skijaš Lukas Broten trijumfovao je u veleslalomu u austrijskom Zeldenu, kojim je startovala nova sezona u Svetskom kupu u alpskom skijanju.

Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Do trijumfa je 20-godišnjak došao zahvaljujući odličnoj drugoj vožnji, a slavio je sa ukupnim vremenom 2:14.41.

Norvežanin je ostvario prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu, u kome je debitovao pre dve sezone.

Na drugom mestu završio je Švajcarac Marko Odermat, koji je takođe zablistao u drugoj vožnji. Njegovo ukupno vreme bilo je 2:14.46.

Na podijumu se našao još jedan švajcarski skijaš - Đino Kavicel. On je imao najbolje vreme posle prve vožnje, ali je u drugoj zabeležio tek 12. rezultat, pa je morao da se zadovolji trećim mestom u konačnom poretku.

Sledili su ih Aleksi Pantiro, Loik Mejlard i Henrik Kristofersen. Slovenac Žan Kranjec imao je sedmo vreme, a Hrvat Filip Zubčić je završio kao 12.

Svetski kup se nastavlja 14. novembra.

Pantiro: Bio sam zaražen, imam imunitet, ali ko zna...

Jedan od najboljih skijaša današnjice, Francuz Aleksis Pantiro priznao je da je on sam, ali i cela njegova uža porodica bila zaražena koronavirusom.

Srećnik ili ne, Globus je kod Omota Kildea

Aleksandar Omot Kilde, 24. je osvajač najvrednijeg Kristalnog globusa u skijanju. I verovatno najmanje poznat među pobednicima Svetskog kupa, u 54 godine dugoj istoriji ovog takmičenja.

Otkazane trke u Sloveniji - Kilde osvojio prvi Globus

Zbog pandemije koronavirusa otkazane su trke u Kranjskoj Gori i na taj način završena je sezona Svetskog kupa. Veliki Kristalni globus osvojio je norveški skijaš Alaksander Omot Kilde.

Otkazano u Oreu, Brinjoneovoj veliki Kristalni globus

Poslednje tri trke skijašica za Svetski kup, koje je trebalo da budu održane od četvrtka do subote u norveškom Oreu, otkazane su zbog opasnosti od širenja koronavirusa, tako da je veliki Kristalni globus osvojila Italijanka Federika Brinjone.

Panturo pobedio i preuzeo prvo mesto u Svetskom kupu

Francuz Aleksi Panturo (28) zabeležio je šestu pobedu u sezoni, a 29. u karijeri na veleslalomu u austrijskom Hinterštoderu i na taj način preuzeo vodeću poziciju u generalnom plasmanu Svetskog kupa, osam trka pre kraja.

Pantiro najbolji u kombinaciji u Hinterstoderu

Aleksi Pantiro slavio je u nedelju u alpskoj kombinaciji voženoj u Hinterstoderu.

Noel oduševio domaće navijače u Šamoniju

Francuski skijaš Kleman Noel trijumfovao je na devetom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u Šamoniju.

Pantiro slavio u Garmišu, Zubčić četvrti, Kranjec peti

Francuski skijaš Aleksi Pantiro trijumfovao je na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu.

Polugola Kinsi šokirala sve i na slalomu u Šladmingu

Svoj trenutak slave ponovo je uzela Instagramov model, Ruskinja Kinsi Volanski, poznata po tome što je prekinula prošlosezonsko finale Lige šampiona u Madridu, između fudbalera Liverpula i Totenhema.

Kristofersen po četvrti put pokorio Šladming

Norveški skijaš Henrik Kristofersen trijumfovao je na osmom slalomu sezone, koji je u okviru Svetskog kupa održan u austrijskom Šladmingu.

Jule slavio u Kicbilu, Kristofersen ponovo lider

Švajcarski skijaš Danijel Jule ostvario je treću pobedu u sezoni pošto je bio najbrži u trci slaloma u austrijskom Kicbilu u okviru Svetskog kupa.

Noelu pobeda u Vengenu, pad Pantiroa

Francuski skijaš Klemon Noel drugi put ove sezone pobedio je u trci slaloma, pošto je najbrži bio i u švajcarskom Vengenu.

Majerov kombinacijski prvenac u Vengenu

Austrijanac Matijas Majer (29), dvostruki olimpijski šampion (spust i superdži), ostvario je sedmu pobedu u Svetskom kupu, prvu u alpskoj kombinaciji, na trci u švajcarskom Vengenu.

Juleu prija Madona di Kampiljo

Švajcarski skijaš Danijel Jule drugu sezonu zaredom trijumfovao je na slalomu u italijanskoj Madoni di Kampiljo i tako ostvario drugu pobedu u karijeri.

Noel paklenim finišom pokorio Zagreb

Francuski skijaš Klemon Noel slavio je u slalomu u Zagrebu u okviru Svetskog kupa, i tako upiše prvu pobedu u sezoni.

Pantirou prva kombinacija sezone

Francuski skijaš Aleksi Pantiro trijumfovao je na prvoj kombinaciji ovogodišnjeg izdanja Svetskog kupa održanoj u italijanskom Bormiju. I to pošto umalo nije otputovao na trku zbog povrede prepona.