Biatlon: Kuzmina prva u Francuskoj

Zimski sportovi 14. dec 201715:57 > 16:26
Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Svetski kup u biatlonu preselio se u francuski Anesi, a najbolja u sprintu bila je Slovakinja Anastasija Kuzmina, koja je slavila u vremenu od 20:59.6 minuta.

Nemica Laura Dalmajer kasnila je 33.9 sekundi, dok se najniži stepenik postolja prvi put ove sezone popela Vita Semerenko. Najbolje takmičarke vatrene linije savladale su bez greške.

Slovakinji je to druga pobeda u sezoni, posle fenomenalnog vikenda u Austriji gde je bila druga u sprintu i prva u poteri, nastavila je sa dobrim trčanjem, ali i sigurnom i mirnom rukom na vatrenoj liniji.

Dame su konačno imale sreće što se vremenskih prilika tiče, bilo je oblačno sa blagim snežnim padavinama, a staza je bila meka jer je temperatura vazduha bila oko nule.

Glavne konkurentkinje su izuzetno loše trčale, pa pobeda Kuzmine nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Pobednica sprinta iz Hohfilcena Darija Domračeva i Sjuneve Solemdal nisu trčale, Dorotea Virer na 15. mestu imala je 88 sekundi zaostatka, a Beloruskinja Nadežda Skardino je diskvalifikovana.

U petak je na programu muški sprint, dan kasnije je potera u obe konkurencije, a u nedelju prvi masovni start u sezoni.