Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

02.02.2018 | 15.08 > 15:09

Jelena Vujičić nosi zastavu Crne Gore na ZOI

Eldar Salihović, Jelena Vujičić i Marija Bulatović će braniti ugled Crne Gore na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Čast da nosi zastavu na svečanom otvaranju pripala je Jeleni Vujičić koja ima 17 godina i koja će se takmičiti u slalomu i veleslalomu.

Skijaši Crne Gore

Skijaški savez Crne Gore

Crnogorska ekipa putuje za Južnu Koreju 4. februara. Vujićićeva će prva od crnogorskih takmičara izaći na stazu u Pjongčangu, pošto je ženski veleslalom zakazan za 12. februar, a dva dana kasnije vozi se ženski slalom. Bulatovićeva nastupa 15. februara, a Salihović će voziti veleslalom 18, a slalom 22. februara.

Od osamostaljivanja 2006. godine Crna Gora je na svim Zimskim olimpijskim igrama imala učesnike. U Vankuveru 2010. godine ugled Crne Gore je branio Bojan Kosić koji je osvojio 40. mesto u slalomu i 61. mesto u veleslalomu.

Četiri godine kasnije u ruskom Sočiju Crna Gora je imala dva učesnika. Tarik Hadžić je u slalomu završio na poziciji broj 38, a u veleslalomu je bio 62, Ivana Bulatovć je u slalomu bila 44.

Zimske olimpijske igre u Južnoj Koreji održavaju se od 9. do 25. februara. Sva tri predstavnika iz Crne Gore su pravo na učešće ostvarili na osnovu B norme. Ono što je bitno, Crna Gora će prvi put u istoriji imati učesnika u nordijskim disciplinama u pitanju je mlada Marija Bulatović.

EYOF: Jeleni Vujičić 27. mesto u slalomu

Reprezentativka Crne Gore u alpskom skijanju na Zimskom EYOF u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, Jelena Vujičić zauzela je 27. mesto u slalomu, dok Aleksandra Vujisić nije uspela da završi trku.

EYOF: Jelena Vujičić želi i sanja medalju

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana skijašica sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

FIS: Srebro za Jelenu Vujičić na Jahorini

Mlada skijašica iz Crne Gore, Jelene Vujičić, nastavila je sa sjajnim vožnjama u sezoni koja je u toku. Na petom takmičenju, osvojila je petu medalju. Devojka sa Žabljaka stigla je do srebra na Jahorini.

FIS: Četvrta medalja za Jelenu Vujičić

Jelena Vujičić koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

Jelena Vujičić za SK: Ako se po jutru, dan poznaje...

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana devojka sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

FIS: Jelena Vujičić osvojila srebro u Bugarskoj

Mlada i talentovana skijašica iz Crne Gore, Jelena Vujičić nastavlja sa sjajnim vožnjama na startu sezone. Devojka iz Žabljaka osvojila je srebrnu medalju u Banskom.

FIS: Zlatna medalja za Jelenu Vujičić

Skijaška sezona je počela sjajno za takmičare iz Crne Gore. Eldar Salihović je osvojio bronzanu medalju u veleslalomu, a isto odličje je osvojila i Jelene Vujičić u slalomu u petak u Italiji.

Bronze za Eldara Salihovića i Jelenu Vujičić

Na prvom ovosezonskom međunarodnom skijaškom takmičenju u Italiji crnogorski takmičari osvojili su dve medalje. Eldar Salihović je osvojio bronzano odličje u veleslalomu, a Jelena Vujičić u slalomu.

Jelena Vujičić za SK: Volela bih na ZOI u Kinu

Zimske olimpijske igre su ostale iza nas. Uzbuđenja su se smenjivala kao na filmskoj traci, dobili smo nove junake, heroje i tragičare. Ispisane su nove stranice istorije, a zastava predata Kini koja će biti domaćin narednih Igara 2022. godine.

Kosić za SK: Stekli smo zlata vredno iskustvo

Zimske olimpijske igre su završene za Crnu Goru. Jelena Vujičić koja je nosila zastavu na ceremoniji svečanog otvaranja i osvojila je 58. mesto u veleslalomu, Eldar Salihović je bio 64. u istoj disciplini, a Marija Bulatović 88. u kros kanrtiju na 10 kilometara.

Salihović za SK sa ZOI: Nije loše, biće bolje u slalomu

Crnogorski skijaš Eldar Salihović kao 64. završio je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Mladi momak iz Pljevalja je trku završio za dva minuta, 41 sekundu i 23 stotinke.

Eldar Salihović za SK: Jedva čekam da izađem na stazu

Eldar Salihović, mladi momak iz Pljevalja, jedini je preostali učesnik Crne Gore na Zimskim olimpijskim igrama u Južnoj Koreji. Član kluba Rudar, će 18. februara voziti veleslalom, a četiri dana kasnije će voziti slalom.

Kosić i Vujičić za SK: Dobro je, uvek može bolje

Crnogorska skijašica Jelena Vujičić kao 58. završila je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u konkurenciji 81 skijašice. Marija Bulatović osvojila je 88. mesto u konkurenciji 90 takmičarki u trci na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Jelena Vujičić za SK: Trema će nestati na stazi

Spektakularno otvaranje Zimskih olimpijskih igara ostalo je iza nas. Zastavu Crne Gore nosila je Jelena Vujičić, koja će ujedno i prva izaći na stazu u Pjongčangu.

Eldar, Jelena i Marija: San je postao java

Zimske olimpijske igre u Pjongčangu biće treće na kojima će učešće uzeti takmičari iz Crne Gore. U Južnu Koreju stigli su Eldar Salihović i Jelena Vujičić koji će se takmičiti u slalomu i veleslalomu, a novu stranicu istorije kao prva učesnica u nordijskim disciplinama ispisaće Marija Bulatović.