Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

06.12.2018 | 16.43 > 16:46

Furkad sa začelja do trijumfa na Pokljuki

Sedmostruki osvajač Kristalnog globusa Martan Furkad trijumfovao je na prvoj individualnoj trci ovogodišnjeg Svetskog kupa – na 20 kilometara u Pokljuki.

Martin Fourcade

Francuz je startovao pri začelju, ali je zahvaljujući sjajnom pucanju trijumfovao u vremenu od 47:09.2 minuta.

Drugo mesto, sa četiri sekunde zaostatka, zauzeo je Nemac Johanes Kin, koji je tako došao do prvog podijuma u karijeri. Njima dvojici se na podijumu pridružio Simon Eder iz Austrije, koji je bio skoro 20 sekundi dalje. I Kin i Eder nisu imali nijedan promašaj.

Miljenik domaće publike Jakov Fak morao je da se zadovolji četvrtim mestom, sa preko 40 sekundi zaostatka.

U konkurenciji žena slavila je Ukrajinka Julija Džima, u vremenu od 43:06.6 minuta, sa šest sekundi prednosti u odnosu na Poljakinju Moniku Hojniš. Treća je bilačeška bijatlonka Marketa Davidova, koja je kroz cilj prošla 16,5 sekundi iza pobednice.

Takmičenje na Pokljuki se nastavlja u petak muškim sprintom na deset kilometara.

Hermanova predvodila dvostruki trijumf Nemica

Nemačka bijatlonka Denize Herman slavila je u poteri na 10 kilometara u američkom Solt Lejk Sitija u okviru Svetskog kupa.

Prvenac Kristijansena u Solt Lejk Sitiju

Norveški bijatlonac Vetle Sjostad Kristijansen ostvario je prvi trijumf u karijeri u Svetskom kupu, pošto je slavio u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.

Olsbu bez greške u Solt Lejk Sitiju

Norveška bijatlonka Marte Olsbu ostvarila je treću pobedu ove sezone, pošto je u okviru Svetskog kupa slavila u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.

Dalmajerova konačno pobedila

Dvostruka olimpijska šampionka Laura Dalmajer došla je do prve pobede ove sezone, pošto je trijumfovala u trci masovnim startom u italijanskom Antholcu u okviru Svetskog kupa.

Senzacija u Antholcu – prvenac Davidove

Češka bijatlonka Marketa Davidova došla je do prve pobede u Svetskom kupu, pošto je iznenađujuće slavila u sprintu u italijanskom Antholcu.

Francuskinje prvi put od 1994. pokorile Rupolding

Francuske bijatlonke Žulija Simon, Ane Bekon, Žistin Brazaz i Ane Ševalije trijumfovale su u štafeti 4x6 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Be najbolji u poteri u Oberhofu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do sedme pobede ove sezone, pošto je slavio u poteri u nemačkom Oberhofu u okviru Svetskog kupa.

Posle prve, odmah i druga pobeda za Olsbu

Norvežanka Marte Olsbu upisala je drugu pobedu zaredom u Svetskom kupu u bijatlonu, pošto je slavila i u poteri, posle sprinta dan ranije u češkom Novem Mjestu.

Be najbolji i u poteri u Novem Mjestu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be ostvario je drugu pobedu zaredom, pošto je posle sprinta bio najbolji i u poteri na 12,5 kilometara u češkom Novem Mjestu.

Be dominantan u Novem Mjestu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be trijumfovao je u sprintu na deset kilometara u češkom Novem Mjestu.

Virerovoj triler u sprintu u Hohfilcenu

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer trijumfovala je u sprintu koji je u okviru Svetskog kupa održan u austrijskom Hohfilcenu.

Makarainenova najbolja u sprintu u Pokljuki

Finska bijatlonka Kaisa Makarainen trijumfovala je u sprintu na 7,5 kilometara na slovenačkoj Pokljuki u okviru Svetskog kupa.

Trijumfi Norvežana i Francuza za start sezone

Norveški bijatlonci trijumfovali su u individualnoj štafeti u Pokljuki, kojom je startovala sezona u Svetskom kupu, dok su Francuzi bili najbolji u pravoj štafeti.

Furkad u foto-finišu do drugog zlata u Pjongčangu

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je u trci na 15 kilometara masovnim startom na Zimskim olimpijskim igrama koja je odlučena u foto-finišu.

Furkad uzvratio udarac – odbranio zlato u poteri

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do svog trećeg olimpijskog zlata pošto je slavio u poteri na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Pajfer nasledio Bjerndalena na tronu, krah favorita

Nemački bijatlonac Arnd Pajfer osvojio je zlatnu medalju u sprintu na deset kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.