Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

06.12.2018 | 16:43 > 16:46

Furkad sa začelja do trijumfa na Pokljuki

Sedmostruki osvajač Kristalnog globusa Martan Furkad trijumfovao je na prvoj individualnoj trci ovogodišnjeg Svetskog kupa – na 20 kilometara u Pokljuki.

Martin Fourcade

Francuz je startovao pri začelju, ali je zahvaljujući sjajnom pucanju trijumfovao u vremenu od 47:09.2 minuta.

Drugo mesto, sa četiri sekunde zaostatka, zauzeo je Nemac Johanes Kin, koji je tako došao do prvog podijuma u karijeri. Njima dvojici se na podijumu pridružio Simon Eder iz Austrije, koji je bio skoro 20 sekundi dalje. I Kin i Eder nisu imali nijedan promašaj.

Miljenik domaće publike Jakov Fak morao je da se zadovolji četvrtim mestom, sa preko 40 sekundi zaostatka.

U konkurenciji žena slavila je Ukrajinka Julija Džima, u vremenu od 43:06.6 minuta, sa šest sekundi prednosti u odnosu na Poljakinju Moniku Hojniš. Treća je bilačeška bijatlonka Marketa Davidova, koja je kroz cilj prošla 16,5 sekundi iza pobednice.

Takmičenje na Pokljuki se nastavlja u petak muškim sprintom na deset kilometara.

Virerovoj triler u sprintu u Hohfilcenu

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer trijumfovala je u sprintu koji je u okviru Svetskog kupa održan u austrijskom Hohfilcenu.

Makarainenova najbolja u sprintu u Pokljuki

Finska bijatlonka Kaisa Makarainen trijumfovala je u sprintu na 7,5 kilometara na slovenačkoj Pokljuki u okviru Svetskog kupa.

Trijumfi Norvežana i Francuza za start sezone

Norveški bijatlonci trijumfovali su u individualnoj štafeti u Pokljuki, kojom je startovala sezona u Svetskom kupu, dok su Francuzi bili najbolji u pravoj štafeti.

Furkad u foto-finišu do drugog zlata u Pjongčangu

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je u trci na 15 kilometara masovnim startom na Zimskim olimpijskim igrama koja je odlučena u foto-finišu.

Furkad uzvratio udarac – odbranio zlato u poteri

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do svog trećeg olimpijskog zlata pošto je slavio u poteri na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Pajfer nasledio Bjerndalena na tronu, krah favorita

Nemački bijatlonac Arnd Pajfer osvojio je zlatnu medalju u sprintu na deset kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Rupolding ponovo srećan za Mekereinenovu

Finska bijatlonka Kaisa Mekereinen upisala je prvu pobedu posle godinu dana pošto je bila najbolja u masovnom startu u nemačkom Rupoldingu.

Be bolji od Furkada u direktnom duelu

Norveški bijatlonas Johanes Tingnes Be upisao je prvi trijumf u 2018. godini pošto je slavio u masovnom startu u nemačkom Rupoldingu.

Virerova slavila posle dve godine

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer ostvarila je prvi trijumf posle skoro dve godine, pošto je slavila u individualnoj trci na 15 kilometara u nemačkom Rupoldingu.

Francuskinje i Šveđani pokorili magloviti Oberhof

Timovi Francuske i Švedske upisali su pobede u štafetnim trkama koje su u okviru Svetskog kupa održane u nedelju u nemačkom Oberhofu.

Bez pobede u skijaškom trčanju, u bijatlonu već slavila

Nemačka bijatlonka Deniza Herman došla je do prve pobede u Svetskom kupu pošto je slavila u sprintu na sedam i po kilometara u švedskom Estersundu.

Šipulinu poslednja potera sezone

Ruski bijatlonac Anton Šipulin trijumfovao je na poslednjoj trci u poteri ove sezone pobedom na 12,5 kilometara u Oslu.

Dalmajerova sve bliža Kristalnom globusu

Nemačka bijatlonka Laura Dalmajer upisala je u finskom Kontiolahtiju desetu pobedu ove sezone u Svetskom kupu, pošto je slavila u poteri na deset kilometara.

Pajferu triler za prvu pobedu u sezoni

Nemački bijatlonac Arnd Pajfer upisao je prvu pobedu ove sezone u Svetskom kupu trijumfom u poteri na 12,5 kilometara u finskom Kontiolahtiju.

Furkad se izjednačio sa Bjerndalenom u Pjongčangu

Francuski bijatlonac Martan Furkad izjednačio je rekord po broju individualnih pobeda u jednoj sezoni Svetskog kupa trijumfom u poteri na 12,5 kilometara u Pjongčangu.

SP: Rusima zlato, 20. medalja za Furkada

Tim Rusije trijumfovao je u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u austrijskom Hohfilcenu. Tu trku je obeležio i Francuz Martan Furkad, koji je došao do svoje 20. medalje na planetarnom šampionatu.