Dominantna Johaug osvojila drugo zlato u Austriji

Zimski sportovi 26. feb 201916:38 > 16:38
Matthias Hangst, Getty Images

Norveška skijašica Tereza Johug trijumfovala je u trci na 10 kilometara klasičnim stilom na Svetskom prvenstvu u Austriji.

Norvežanka je slovila za velikog favorita, što je i opravdala na stazi. Kroz cilj je prošla s vremenom 27:02.1.

U istoj disciplini Johaug je trijumfovala na prvenstvu 2015. godine, a prethodno je osvojila srebro i bronzu. Na prošlom je nije bilo zbog suspenzije.

Norveška skijašica osvojila je tako drugo zlato u Austriji, pošto je prethodno trijumfovala i u skeletonu. Sada ima ukupno devet zlatnih medalja na planetarnim prvenstvima.

Na drugom mest završila je 19-gpdišnj Šveđanka Frida Karlson, koja je zaostajala 12.2 sekunde.

Vodeća u Svetskom kupu Ingvild Estberg osvojila je bronzu, sa zaostatkom od 35.6 sekundi.