Neverovatni Kubacki sa 27. mesta do zlata

Zimski sportovi 1. mar 201918:03 > 18:25
Lars Baron, Getty Images

Poljski ski skakač David Kubacki osvojio je zlatnu medalju na normalnoj skakaonici na Svetskom šampionatu u austrijskom Zefeldu.

28-godišnji Poljak Kubacki je u finalu nadmetanja na planetarnoj smotri u Austriji napravio veliko iznenađenje, pošto je u prvoj seriji bio na 27. mestu, dok je u drugoj bio fantastičan i sa ukupno 218,3 boda došao do zlatne medalje.

Kubackom je to drugo zlato na svetskim šampionatima, pošto je pre dve godine u Lahtiju došao do timskog najsjajnijeg odličja. On takođe ima i jednu timsku bronzu iz 2013. u Val di Fjemeu.

Odličan dan za Poljsku upotpunio je Kamil Stoh, koji je sakupio 215,5 bodova i osvojio srebrnu medalju. Do bronzanog odličja je došao Austrijanac Štefan Kraft, koji je imao 214,8 bodova.

Vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Japanac Rjoju Kobajaši je u Zefeldu posle prve serije bio na prvoj poziciji, ali je posle slabijeg skoka u drugoj na kraju mogao da se zadovolji tek 14. mestom.

On je tako ostao sa samo timskom bronzanom medaljom na SP, pošto su zlato osvojili Nemci, čiji je skakač Markus Ajzenbihler trijumfovao na velikoj skakaonici.