Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

17.03.2019 | 15.48

Johaug u Falunu stigla do malog Globusa

Tereza Johaug trijumfovala je u trci na 10 kilometara u Falunu, čime je ostvarila 52. pobedu u Svetskom kupu. Norvežanka je tako osigurala mali Kristalni globus u distanci.

Matthias Hangst, Getty Images

Norveška skijašica slavila je sa vremenom 25:23.9. Bila je to njena deseta pobeda u sezoni.

Johaug je do malog Kristalnog globusa u trkama u distanci došla posle dve godine, tokom kojih je bila suspendovama.

Na drugom mestu završila je Šveđanka Eba Anderson (+18.5), a na trećem Džesika Digins (+30.30). Četvrtim mestom morala je da se zadovolji Ingvild Estberg (+16.17).

U poretku u distanci Johaug je prva sa 860 poena, druga je Estberg sa 737, a treća Neprjajeva sa 646. Do kraja sezone ostale su još dve trke u distanci.

U generalnom plasmanu vodeća je Estberg 1424, dok je druga Neprjajeva sa 1327.

Aleksandar Bolšunov isti uspeh ostvario je u muškoj konkurenciji. Ruski skijaš je do malog Kristalnog globusa došao, pošto je u Falunu trijumfovao u trci na 15 kilometara.

Bolšunov je prvi put u karijeri osvojio mali Globus. Inače, trijumf u Falunu bio je sedmi koji je ostvario u karijeri u SVetskom kupu-

Rus je bio siguran od početka trke, pa je slavio sa vremenom 33:18.6. Iza njega su završili Norvežani Martin Sundbi (+8.9) i Didrik Tenset (+17.7).

Na četvrtom mestu završio je Šur Rjote (+32.2), dok je Johanes Klebo bio tek 19. (1:22.1).

U poretku u distanci Bolšunov je prvi sa 786 boda, dok je drugi Sundbi sa 513. U generalnom plasmanu Klebo je lider sa 1393 poena, a slede ga Bolšunov sa 1379 i Rjote sa 852.