Harry How GettyImages

Zimski

23.03.2019 | 17.47 > 17:58

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Johannes Thingnes Boe

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Pobedio je Johanes Tingnes koji je na stazi od 12.5 km bio brži od brata Tarjea 13.9 sekundi. Treći je bio Nemac Fajfer, četvrti Austrijanac Lajtner, a odličan dan za Norvežane krunisao je Kristijansen sa petim mestom. Johanes Tingnes Bo ostaje lider u generalnom plasmanu kako u poteri tako i u ukupnom poretku.

Kod dama slavila je Slovakinja Kuzmina, ispred Nemice Herman i Šveđanke Eberg. Na ovaj način Slovakinja je izbila na treće mesto u generalnom plasmanu u poteri i ukupnom poretku. Liderka je Dorotea Virer u obe konkurencije iako je završila tek na 12. mestu.