Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

24.03.2019 | 16.40

Klebo odbranio Kristalni globus

Norvežanin Johanes Hesflot Klebo osvojio je Kristalni globus u Svetskom kupu u kros kantriju, drugu godinu zaredom.

johannes høsflot klæbo

Getty Images/Dustin Satloff

Norvežanin je do pobede u generalnom plasmanu došao pošto je bio najbrži u poslednjoj trci u sezoni. Klebo je u poteri u Kvebeku trijumfovao sa vremenom 29:05.4.

Trijumf je obezbedio mladom norveškom skijašu odbranu titule osvojenu prošle godine.

Klebo je do novog velikog Kristalnog globusa došao sa 13 pobeda u sezoni. Norvežanin je prethodno trijumfovao i u sprintu, pa je godinu završio sa dva trofeja.

Na drugom mestu u poteri završio je Kanađanin Aleks Havri, koji je kasnio 2.8 sekundi.

Na postolju se našao i Rus Aleksandar Bolšunov, koji je zaostajao 2.9 sekundi. Mlađani ruski skijaš je tako izgubio od Kleba u direktnoj borbi za titulu u generalnom plasmanu. Bolšunov je prethodno osvojio mali Kristalni globus u distanci.

Na završnoj rang listi Klebo na prvom mestu ima 1717 poena, dok je Bolšunov stao na 1617.

Klebo bez problema, prvenac Svanove u Davosu

Norveški skijaš Johanes Hesflot Klebo upisao je drugu pobedu ove sezone pošto je bio najbolji u sprintu u švajcarskom Davosu.

Boljšunovu skijatlon u Lilehameru

Ruski skijaš Aleksander Boljšunov trijumfovao je na prvom skijatlonu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u norveškom Lilehameru.

Jasna poruka Tereze Johaug, Niskanen slavio kod kuće

Norvežanka Tereza Johaug slavila je u trci na 10 km klasično u finskom skijalištu Ruka na otvaranju nove sezone.

Ruski trkači „prete” Norvežanima

Sutra u finskoj Ruki startuje nova sezone Svetskog kupa u nordijskom trčanju. U centru pažnje su takmičari i takmičarke iz Norveške i Rusije, što ne znači da će samo ove dve velesile biti u glavnoj ulozi na takmičenjima širom sveta.

Klebo na korak od odbrane trona

Norvežanin Johanes Hesflot Klebo slavio je u trci masovnog starta na 15 kilometara klasičnim stilom, na finalu Svetskog kupa u Kvebeku (Kanada). Drugo mesto zauzeo je domaći as Aleks Harvi, a treći je bio još jedan norveški as, Didrik Tenset.

Klebo i Nilsonova pokorili Kvebek

Norveški skijaš Johanes Hesflot Klebo trijumfovao je na poslednjem sprintu ovogodišnjeg Svetskog kupa koji je održan u kanadskom Kvebeku.

Nilson slavila na domaćem terenu, radovao se i Klebo

Šveđanka Stina Nilson i Norvežanin Johanes Hesflot Klebo trijumfovali su u sprintu na trkama Svetskog kupa u Falunu.

Fala i Klebo najbrži u sprintu u Dramenu

Norveški skijaši Maiken Kaspersen Fala i Johanes Hesflot Klebo slavili su u sprintu na trkama Svetskog kupa koje su održane na stazi u Dramenu.

Bolšunov najbrži u Oslu, Klebo tek 38.

Ruski skijaš Aleksandar Bolšunov pobedio je u trci na 50 kilometara u Oslu sa vremenom 2:23:49.8.

Kraljevi čuvaju krune - Norveškoj 10. zlato u nizu

Norveška reprezentacija u skijaškom trčanju osvojila je zlatnu medalju u štafeti 4x10 kilometara na Svetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u austrijskom Zefeldu.

Klebo izborio zlato za Norvežane, Rusi drugi

Štafeta Norveške osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u skijaškom trčanju klasičnim stilom u nedelju u Sefeldu zahvaljujući sjajnom Johanesu Hesflotu Klebu koji je u finišu uspeo da za svoju zemlju bude najbolji kada je bilo najpotrebnije.

Incident na SP u Sefeldu: Ustjugov nasrnuo na Kleba

Ruski as u nordijskom trčanju, Sergej Ustjugov (26), potpuno isprovociran, pokušao je fizički da se obračuna sa Norvežaninom Johanesom Klebom, nakon polufinalne trke sprinta slobodnim stilom na SP u Sefeldu.

SP: Norveška slavi Falu i Kleba

Norvežanka Maiken Kaspersen Fala odbranila je zvanje svetske šampionke u sprintu, pošto je bila najbrža na trci planetarnog šampionata u austrijskom Zefeldu.

Bolšunov najbrži u Konjeu, Niskanenova bolja od brata

U nedelju su se u okviru Svetskog kupa u kros-kantriju vozile trke u disciplini individualno klasično na 15 kilometara u muškoj i 10 kilometara u ženskoj konkurenciji.

Klebo i Fala zablistali u sprintu u Lahtiju

Norveški skijaši Johanes Hesflot Klebo i Maiken Kaspersen Fala trijumfovali su u trkama sprinta u okviru Svetskog kupa u finskom Lahtiju.

Sportista godine u Finskoj slavio u Otepi

Drugog dana takmičenja u estonskoj Otepi pobedu u skijaškom trčanju u muškoj konkurenciji na 15 kilometara ostvario je Finac Ivo Niskanen, dok je u ženskoj konkurenciji Terese Johaug.