Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

04.12.2019 | 18.37 > 18:41

Furkad najbolji na 20km u Estersundu

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa pošto je slavio u individualnoj trci na 20 kilometara u švedskom Estersundu.

Martin Fourcade

Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Furkad je tako upisao 77. trijumf u karijeru u vremenu od 53:11.9 minuta, uz samo jedan promašaj. Petostrukom osvajaču velikog Kristalnog globusa najbliži je bio njegov sunarodnik Dimon Destiju sa nešto manje od 12 sekundi zaostatka. Trostruko slavlje Francuza upotpunio je Kventan Fijon Maje, koji je bio minut i 50 sekundi iza pobednika.

Francuzi su imali petoricu svojih predstavnika među najboljom sedmoricom, pošto je Emilijen Žakelan bio četvrti, a Fabijen Klod sedmi. Između njih našli su se Benjamin Veger iz Švajcarske i Norvežanin Tarjei Be.

Najbolji među slovenačkim bijatloncima bio je Jakov Fak na 23. poziciji.

Takmičenje u Estersundu nastavlja se u četvrtak ženskom trkom na 15 kilometara, a muškarce u subotu čeka štafeta na 4x7,5 kilometara.

Biatlon: Dominacija Norvežana u Estersundu

Štafeta Norveške pobedila je na trci Svetskog kupa u biatlonu u švedskom Estersundu i to u velikom stilu.

Biatlon: Breza trijumfovala u prvoj trci

Francuskinja Žastin Breza trijumfovala je u prvoj trci na Svetskom kupu u bijatlonu u Estersundu, pošto je distancu od 15 kilometara prešla za 42 minuta i 35.1 sekundu, uz dva promašaja.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Srpski biatlonci bez finala na SP

Srpski biatlonac Damir Rastić nije izborio plasman u finale Svetskog prvenstva u biatlonu, koje se održava u Minsku.

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Bijatlon: Pidručnij šokantno do zlata, Herman šampionka

Nedelja je bila dan za takmičenje u muškoj i ženskoj poteri u bijatlonu na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu, a zlatne medalje osvojili su Ukrajinac Dmitro Pidručnij i Nemica Denize Herman.

Italijani i Francuzi slavili u mešovitoj štafeti

Pobedu u mešovitoj štafeti na 6+7.5 kilometara u okviru Svetskog kupa u Solt Lejk Sitiju odneli su itallijanski bijatlonci.

Fijon Maje trijumfovao u poteri u Solt Lejk Sitiju

Francuski bijatlonac Kanten Fijon Maje pobednik je potere na 12.5 kilometara u američkom Solt Lejk Sitiju u okviru Svetskog kupa.

Hermanova predvodila dvostruki trijumf Nemica

Nemačka bijatlonka Denize Herman slavila je u poteri na 10 kilometara u američkom Solt Lejk Sitija u okviru Svetskog kupa.

Prvenac Kristijansena u Solt Lejk Sitiju

Norveški bijatlonac Vetle Sjostad Kristijansen ostvario je prvi trijumf u karijeri u Svetskom kupu, pošto je slavio u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.

Trener švedskih bijatlonaca preživeo pokušaj ubistva

Trener bijatlona Volfgang Pihler kazao je da je pre više od trideset godina preživeo pokušaj ubistva, kada je bio žrtva drame izazvane ljubomorom.

Olsbu bez greške u Solt Lejk Sitiju

Norveška bijatlonka Marte Olsbu ostvarila je treću pobedu ove sezone, pošto je u okviru Svetskog kupa slavila u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.

Biatlon: Slavlje Norvežana u Kanadi

Održane su pojedinačna takmičenja u muškoj i ženskoj konkurenciji u kanadskom Kanmoru. Slavili su norveški takmičari Johanes Tingnes Bo i Tiril Ehof.

Dalmajerova konačno pobedila

Dvostruka olimpijska šampionka Laura Dalmajer došla je do prve pobede ove sezone, pošto je trijumfovala u trci masovnim startom u italijanskom Antholcu u okviru Svetskog kupa.

Be najbolji u Antholcu

Norveški bijatlonac Johanens Tingnes Be došao je do pobede u Antholcu u disciplini muški sprint.

Senzacija u Antholcu – prvenac Davidove

Češka bijatlonka Marketa Davidova došla je do prve pobede u Svetskom kupu, pošto je iznenađujuće slavila u sprintu u italijanskom Antholcu.