Sedma pobeda za Tiril Ekhof

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u Hohfilcenu u trci na 10 kilometara potera u vremenu 29:14.6 i tako je stigla do sedmog trijumfa, a 14. podijuma u karijeri.

Tiril Eckhoff

Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Ekhof, koja ima pet medalja sa olimpijskih igara, slavila je prilično ubedljivo, pošto je Šveđanka Hana Eberg stigla druga sa 25,8 sekundi zaostatka, dok je treće mesto zauzela Ingrid Landmark Tandrevold sa 39,7 sekundi zaostatka.

Dorotea Virer, koja je trku završila na devetoj poziciji, prva je u generalnom plasmanu sa 188 bodova, 27 više od Tandrevold, a sledi Eberg sa 155 bodova.

Sledeće nedelje trke su na programu u Le Grand Bornardu, u Francuskoj.

Ekhof i Furkad najbolji u poteri u Rupoldingu

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u poteri na 10 kilometara u nemačkom Rupoldingu. U muškoj konkurenciji u poteri na 12.5 kilometara najbolji je bio Francuz Martan Furkad.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Norvežankama trijumf u štafeti

Norveška biatlon štafeta slavila je u trci u Ruhpolingu (4x7.5) u konkurenciji žena.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Norvežani vladaju Oberhofom

Norveški tim u sastavu Sinoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Marte Roseland i Tiril Ekof slavio je u štafeti u biatlonu, u okciru Svetskog kupa u nemačkom Oberhofu.

Tiril Ehkof najbolja u Anesiju-Le Gran Bornanu

Norveška biatlonka Tiril Ekhof ostvarila je pobedu u sprinterskoj trci na 7.5 kilometara, prvog dana trećeg vikenda Svetskog kupa u francuskom Anesiju-Le Gran Bornanu.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Virerova snažno krenula u odbranu trona

Italijanka Dorotea Virer (29) ostvarila je i drugu pobedu u novoj sezoni Svetskog kupa u biatlonu, pošto je trijumfovala u sprintu na 7,5 kilometara na stazi u Hohfilcenu, sa rezultatom 21 minut, 26 sekundi i 5 desetinki.

Biatlon: Dominacija Norvežana u Estersundu

Štafeta Norveške pobedila je na trci Svetskog kupa u biatlonu u švedskom Estersundu i to u velikom stilu.

Biatlon: Breza trijumfovala u prvoj trci

Francuskinja Žastin Breza trijumfovala je u prvoj trci na Svetskom kupu u bijatlonu u Estersundu, pošto je distancu od 15 kilometara prešla za 42 minuta i 35.1 sekundu, uz dva promašaja.

Furkad najbolji na 20km u Estersundu

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa pošto je slavio u individualnoj trci na 20 kilometara u švedskom Estersundu.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Srpski biatlonci bez finala na SP

Srpski biatlonac Damir Rastić nije izborio plasman u finale Svetskog prvenstva u biatlonu, koje se održava u Minsku.

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Bijatlon: Pidručnij šokantno do zlata, Herman šampionka

Nedelja je bila dan za takmičenje u muškoj i ženskoj poteri u bijatlonu na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu, a zlatne medalje osvojili su Ukrajinac Dmitro Pidručnij i Nemica Denize Herman.

Italijani i Francuzi slavili u mešovitoj štafeti

Pobedu u mešovitoj štafeti na 6+7.5 kilometara u okviru Svetskog kupa u Solt Lejk Sitiju odneli su itallijanski bijatlonci.