Martan Furkad u Rupoldingu do 80. trijumfa

Zimski sportovi 16. jan 202017:02 > 17:10
Getty Images/Alexander Hassenstein

Francuski as Martan Furkad zabeležio je i treći uzastopni trijumf u Svetskom kupu biatlonaca, pošto je pobedio na sprintu (10 km) u nemačkom Rupoldingu.

Bez greške na gađanju, petostruki olimpijski šampion slavio je 80. pobedu u karijeri, nadmašivši zemljaka Kentana Fijona Majea za 3.1, a trećeplasiranog Nemca Benedikta Dola za 12 sekundi.

Četvrto mesto zauzeo je Norvežanin Vetle Sjaštad Kristijansen, koji je sa jednim promašajem (kaznenim krugom) imao 22.2 sekunde zaostatka. Dominaciju Francuza upotpunili su Simon Destijo osvajanjem petog i Fabijan Klo, koji je završio trku na šestoj poziciji.

Slovenac Jakov Fak završio je trku na 14. mestu, Klemen Bauer je bio 35, Hrvat Krešimir Crnković je bio 93, a Damir Rastić iz Srbije na 102. mestu, u konkurenciji 111 takmičara.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Martan Furkad sa 447 bodova, drugoplasirani Simon Destijo ima 392, a trećeplasirani Kentan Fijon Maje 382.

Norvežanin Johanes Tignes Bo pao je na četvrto mesto sa 374 bodova, ali treba znati da aktuelni pobednik Svetskog kupa nije nastupao na trkama u 2020. godini, pošto je želeo da bude uz suprugu Hedu Deli Bo, koja mu je u utorak rodila sina!

U petak je u Rupoldingu na programu štafetna trka 4 puta 6 kilometara u ženskoj konkurenciji.