Harry How GettyImages

Zimski

16.01.2020 | 17.10

Martan Furkad u Rupoldingu do 80. trijumfa

Francuski as Martan Furkad zabeležio je i treći uzastopni trijumf u Svetskom kupu biatlonaca, pošto je pobedio na sprintu (10 km) u nemačkom Rupoldingu.

Martin Fourcade

Getty Images/Alexander Hassenstein

Bez greške na gađanju, petostruki olimpijski šampion slavio je 80. pobedu u karijeri, nadmašivši zemljaka Kentana Fijona Majea za 3.1, a trećeplasiranog Nemca Benedikta Dola za 12 sekundi.

Četvrto mesto zauzeo je Norvežanin Vetle Sjaštad Kristijansen, koji je sa jednim promašajem (kaznenim krugom) imao 22.2 sekunde zaostatka. Dominaciju Francuza upotpunili su Simon Destijo osvajanjem petog i Fabijan Klo, koji je završio trku na šestoj poziciji.

Slovenac Jakov Fak završio je trku na 14. mestu, Klemen Bauer je bio 35, Hrvat Krešimir Crnković je bio 93, a Damir Rastić iz Srbije na 102. mestu, u konkurenciji 111 takmičara.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Martan Furkad sa 447 bodova, drugoplasirani Simon Destijo ima 392, a trećeplasirani Kentan Fijon Maje 382.

Norvežanin Johanes Tignes Bo pao je na četvrto mesto sa 374 bodova, ali treba znati da aktuelni pobednik Svetskog kupa nije nastupao na trkama u 2020. godini, pošto je želeo da bude uz suprugu Hedu Deli Bo, koja mu je u utorak rodila sina!

U petak je u Rupoldingu na programu štafetna trka 4 puta 6 kilometara u ženskoj konkurenciji.

Komentari (4)

KV

Bo je bio uz suprugu koja je trudna. Dobili su bebu u utorak. Neke stvari su u životu važnije od poena i titula.

Odgovori 6 0

Sulendar

Čim Boe mladji nije tu Furkad pobedi ..

Odgovori 10 3

vladimir curcic

kako je moguce da propusta takmicenja a mogao je biti prvi u svetskom kupu ok jednu nedelju i sta ima vise tu da se prica

0 5

Oberhof: Furkadu masovni start na 15km

Francuski biatlonac Martin Furkad slavio je u masovnom startu na 15 kilometara u Oberhofu, u okviru Svetskog kupa.

Furkadu sprint u Oberhofu

Francuski biatlonac Martin Furkad slavio je u sprintu na 10 kilometara u Oberhofu, u okviru Svetskog kupa.

Drugo slavlje u karijeri Benedikta Dola

Nemački biatlonac Benedikt Dol (29) ostvario je pobedu u sprinterskoj trci na 10 kilometara, prvog dana trećeg vikenda Svetskog kupa u francuskom Anesiju-Le Gran Bornanu.

Drugo slavlje Johanesa Tignesa Bea u novoj sezoni

Norvežanin Johanes Tignes Be (26) ostvario je i drugu pobedu u trećoj trci Svetskog kupa 2019/20. On je slavio u sprintu na 10 kilometara, u austrijskom Hohfilcenu.

Virerova snažno krenula u odbranu trona

Italijanka Dorotea Virer (29) ostvarila je i drugu pobedu u novoj sezoni Svetskog kupa u biatlonu, pošto je trijumfovala u sprintu na 7,5 kilometara na stazi u Hohfilcenu, sa rezultatom 21 minut, 26 sekundi i 5 desetinki.

Furkad najbolji na 20km u Estersundu

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa pošto je slavio u individualnoj trci na 20 kilometara u švedskom Estersundu.

Mlađi Be odsprintao do novog zlata

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be trijumfovao je u sprintu na deset kilometara na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu.

Fijon Maje trijumfovao u poteri u Solt Lejk Sitiju

Francuski bijatlonac Kanten Fijon Maje pobednik je potere na 12.5 kilometara u američkom Solt Lejk Sitiju u okviru Svetskog kupa.

Dalmajerova konačno pobedila

Dvostruka olimpijska šampionka Laura Dalmajer došla je do prve pobede ove sezone, pošto je trijumfovala u trci masovnim startom u italijanskom Antholcu u okviru Svetskog kupa.

Gros: Zašto bi se Loginov još i izvinjavao?

Bivši trener muške reprezentacije Rusije u bijatlonu, legendarni Nemac Riko Gros, komentarisao je situaciju vezanu za ruskog asa Aleksandra Loginova, koji je odslužio dvogodišnju suspenziju zbog kršenja anti-doping pravila.

Braća Be i Kuzmina osvojili Rupolding

Norveška braća Johanes i Tarjei Be i Slovakinja ruskog porekla Anastasija Kuzmina, najsrećniji su posle prvog dana petog vikenda Svetskog kupa bijatlonaca u nemačkom Rupoldingu.

Furkad: Loginov? Iako je pobedio, nema moje poštovanje

Pobeda Aleksandra Loginova u sprintu u Oberhofu izazvala je oštru reakciju Francuza Martana Furkada.

Be najbolji u poteri u Oberhofu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do sedme pobede ove sezone, pošto je slavio u poteri u nemačkom Oberhofu u okviru Svetskog kupa.

Veliko slavlje Loginova u Oberhofu

Ruski bijatlonac Aleksandar Loginov, pobednik je sprinta na 10 kilometara, u nemačkom Oberhofu (Nemačka). Uz dva perfektna gađanja, ovaj 26-godišnjak iz Saratova, do cilja je došao u vremenu 25:50,9 minuta.

Prvenac Lize Vitoci u Oberhofu

Italijanska bijatlonka Liza Vitoci (23), ostvarila je prvu pobedu u Svetskom kupu, na sprintu u Oberhofu. Stazu dugu 7,5 kilometara, uz dve serije gađanja (bez promašaja), devojka iz Pjere di Kadorea istrčala je za 22 minuta, 34 sekunde i 6 desetinki.

Bijatlon: Johanes Tingnes ne staje, krenula i Kuzmina

Mlađi od braće Be zabeležio i treću pobedu u tri dana takmičenja u češkom Novem Mestu, pošto je posle sprinta i potere bio najbolji i u trci masovnog starta na 15 kilometara. Legendarna Ruskinja u dresu Slovačke došla je do prve ovosezonske pobede u trci na 12,5 kilometara.