Norvežankama trijumf u štafeti

Norveška biatlon štafeta slavila je u trci u Ruhpolingu (4x7.5) u konkurenciji žena.

biathlon relay

Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Norvežanke, u sastavu Knoten, Tandervold, Ekhof i Roeislend, trku je završila u vremenu 1:09.46.4, uz devet promašaja.

Iza njih završile su Francuskinje (Simon, Beskond, Ajmonije, Braisaz) sa 10.7 sekundi zaostatka, dok je treća pozicija pripala Švajcarskoj (Gasparin E, Gasparin S, Gasparin A, Haecki).

Norveška vodi u generalnom plasmanu sa 240 bodova, ispred Švajcarske (190) i Francuske (176).

U subotu je na programu muška šfatefa na 7.5 kilometara.

Pokljuka: Fion Mele i Eberg do pobeda u masovnom startu

U nedelju je u slovenačka Pokljuka bila domaćin takmičenja u bijatlonu masovnim startom i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, a slavili su Francuz Kventan Filon Mele i Šveđanka Eberg.

Francuzima dvostruki trijumf u štafetama u Pokljuki

Francuski bijatlonci slavili su u obe štafete koje su u okviru Svetskog kupa održane u slovenačkoj Pokljuki.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Norvežani vladaju Oberhofom

Norveški tim u sastavu Sinoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Marte Roseland i Tiril Ekof slavio je u štafeti u biatlonu, u okciru Svetskog kupa u nemačkom Oberhofu.

Sedma pobeda za Tiril Ekhof

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u Hohfilcenu u trci na 10 kilometara potera u vremenu 29:14.6 i tako je stigla do sedmog trijumfa, a 14. podijuma u karijeri.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Biatlon: Dominacija Norvežana u Estersundu

Štafeta Norveške pobedila je na trci Svetskog kupa u biatlonu u švedskom Estersundu i to u velikom stilu.

Biatlon: Breza trijumfovala u prvoj trci

Francuskinja Žastin Breza trijumfovala je u prvoj trci na Svetskom kupu u bijatlonu u Estersundu, pošto je distancu od 15 kilometara prešla za 42 minuta i 35.1 sekundu, uz dva promašaja.

Furkad najbolji na 20km u Estersundu

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa pošto je slavio u individualnoj trci na 20 kilometara u švedskom Estersundu.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Srpski biatlonci bez finala na SP

Srpski biatlonac Damir Rastić nije izborio plasman u finale Svetskog prvenstva u biatlonu, koje se održava u Minsku.

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Bijatlon: Pidručnij šokantno do zlata, Herman šampionka

Nedelja je bila dan za takmičenje u muškoj i ženskoj poteri u bijatlonu na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu, a zlatne medalje osvojili su Ukrajinac Dmitro Pidručnij i Nemica Denize Herman.

Italijani i Francuzi slavili u mešovitoj štafeti

Pobedu u mešovitoj štafeti na 6+7.5 kilometara u okviru Svetskog kupa u Solt Lejk Sitiju odneli su itallijanski bijatlonci.

Fijon Maje trijumfovao u poteri u Solt Lejk Sitiju

Francuski bijatlonac Kanten Fijon Maje pobednik je potere na 12.5 kilometara u američkom Solt Lejk Sitiju u okviru Svetskog kupa.