Norvežankama trijumf u štafeti

Norveška biatlon štafeta slavila je u trci u Ruhpolingu (4x7.5) u konkurenciji žena.

biathlon relay

Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Norvežanke, u sastavu Knoten, Tandervold, Ekhof i Roeislend, trku je završila u vremenu 1:09.46.4, uz devet promašaja.

Iza njih završile su Francuskinje (Simon, Beskond, Ajmonije, Braisaz) sa 10.7 sekundi zaostatka, dok je treća pozicija pripala Švajcarskoj (Gasparin E, Gasparin S, Gasparin A, Haecki).

Norveška vodi u generalnom plasmanu sa 240 bodova, ispred Švajcarske (190) i Francuske (176).

U subotu je na programu muška šfatefa na 7.5 kilometara.

Virerova odbranila Kristalni globus, prvenac Simonove

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je drugi veliki Kristalni globus u karijeri zahvaljujući uprkos 11. mestu na poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu u finskom Kontiolahtiju, na kojoj je Francuskinja Žulija Simon došla do prve pobede u karijeri.

Furkadu pobeda za kraj karijere, Beu Kristalni globus

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je na poslednjoj trci svoje karijere – poteri koja je u okviru Svetskog kupa održana u finskom Kontiolahtiju, gde je zahvaljujući četvrtom mestu Johanes Tingnes Be odbranio veliki Kristalni globus.

Furkad objavio kraj karijere

Francuski bijatlonac Martan Furkad objavio je da će završiti karijeru posle subotnje trke u finskom Lahtiju.

Sedma pobeda Ekhof, Virer bez podijuma

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u trci na 12,5 kilometara masovni start u Novom Mestu, pošto je bila najbrža u vremenu 34:00.8.

Dvostruko slavlje Norvežana u Češkoj

U subotu su u češkom Novem Mestu održane trke štafeta u ženskoj i muškoj konkurenciji, a u obe su slavili norveški bijatlonci.

Biatlon: Filon Meje razdvojio braću Bo

Bliži se završnica Svetskog kupa u biatlonu. U Češkoj u Novom Mestu na Morave održan je sprint na 10 km, a najbolji je bio Joanes Tingnes Bo.

Slavlje Hermanove u Novem Mestu

Nemačka bijatlonka Denise Herman ostvarila je drugu pobedu ove sezone pošto je slavila u sprintu u češkom Novem Mestu u okviru Svetskog kupa.

Pokljuka: Fion Mele i Eberg do pobeda u masovnom startu

U nedelju je u slovenačka Pokljuka bila domaćin takmičenja u bijatlonu masovnim startom i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, a slavili su Francuz Kventan Filon Mele i Šveđanka Eberg.

Francuzima dvostruki trijumf u štafetama u Pokljuki

Francuski bijatlonci slavili su u obe štafete koje su u okviru Svetskog kupa održane u slovenačkoj Pokljuki.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Norvežani vladaju Oberhofom

Norveški tim u sastavu Sinoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Marte Roseland i Tiril Ekof slavio je u štafeti u biatlonu, u okciru Svetskog kupa u nemačkom Oberhofu.

Sedma pobeda za Tiril Ekhof

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u Hohfilcenu u trci na 10 kilometara potera u vremenu 29:14.6 i tako je stigla do sedmog trijumfa, a 14. podijuma u karijeri.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Biatlon: Dominacija Norvežana u Estersundu

Štafeta Norveške pobedila je na trci Svetskog kupa u biatlonu u švedskom Estersundu i to u velikom stilu.

Biatlon: Breza trijumfovala u prvoj trci

Francuskinja Žastin Breza trijumfovala je u prvoj trci na Svetskom kupu u bijatlonu u Estersundu, pošto je distancu od 15 kilometara prešla za 42 minuta i 35.1 sekundu, uz dva promašaja.