Harry How GettyImages

Zimski

23.01.2020 | 16.25

Pobednički povratak tate Johanesa Bea

Norveški as Johanes Tignes Be, pobedio je u trci na 20 kilometara, na šestoj stanici Svetskog kupa u biatlonu, u slovenačkoj Pokljuki.

Johannes Tignes Boe

Getty Images/Alexander Hassenstein

Olimpijski pobednik iz Pjongčanga u sprintu, upisao je prvi start u 2020. godini i odmah zabeležio trijumf. Johanes je nedavno postao otac, zbog čega je propustio takmičenja u Oberhofu i Rupoldingu.

Današnja pobeda, 44. u karijeri, dovela ga je na treće mesto večne rang-liste, na kojoj je dostigao legendarnog Francuza Rafaela Poarea.

Bez ijednog promašaja, uz, već po tradiciji sjajno trčanje, as iz Osla je u cilju imao vreme od 47 minuta, 54 sekunde i tri desetinke.

Drugo mesto sa samo 11,4 sekunde zaostatka, osvojio je Francuz Martan Furkad, koji je na taj način sačuvao prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa.

Ni Furkad, kao ni njegov reprezentativni kolega, u cilju trećeplasirani Fabijen Klod (zaostatak 25,6 sekundi), nisu imali promašaj na četiri gađanja.

Četvrto mesto osvojio Nemac Filip Navrat, petoplasirani je bio Norvežanin Johanes Dale, a šestoplasirani njegov zemljak Tarjei Be. U prvih deset ušli su još i sedmoplasirani Kentan Fijo Maje (Francuska), osmoplasirani Johanes Kun (Nemačka), devetoplasirani Vetle Sjaštad Kristijansen (Norveška) i desetoplasirani Benedikt Dol (Nemačka).

U generalnom plasmanu Svetskog kupa, posle 12 takmičenja, vodi Martan Furkad sa 561 bodom, drugoplasirani Kentan Fijo Maje ima 472, a trećeplasirani Simon Destijo, takođe iz Francuske - 455 bodova. Johanes Tignes Be je današnjom pobedom skočio na četvrto mesto sa 434 bodova.

U petak je na programu individualna trka na 15 kilometara u ženskoj konkurenciji.