Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

13.02.2020 | 16.37 > 16:39

Norvežanima zlato u štafeti na startu SP

Norveški bijatlonci trijumfovali su u mešovitoj štafeti na 4x6 kilometara kojim je startovalo Svetsko prvenstvo u italijanskom Antholcu.

Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Zlato Norvežanima doneli su Marte Olsbu Reiseland, Tiril Ekhof, Tarjei Be i Johanes Tingnes Be, koji su trku završili u ukupnom vremenu od 1:02:27.7 sata. Njima je to druga uzastopna titula u toj konkurenciji, ali je prošle godine u Estersundu umesto starijeg Bea u sastavu bio Vetle Šostad Kristijansen.

Na putu do zlata, štafeta Norveške je imala sedam promašaja, jedan više od Italijana, koji su sa 15,6 sekundi zaostatka morali da se zadovolje srebrom. U sastavu su bili Liza Vitoci, Dorotea Virer, Lukas Hofer i Dominik Vindiš, dok su se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našli Česi, koji su tako napravili veliko iznenađenje.

Bronzom su se okitili Eva Kristejn Puškarčikova, Marketa Davidova, Ondrej Moravec i Mihal Krčmar, a oni su za nešto više od 18 sekundi bili bolji od Nemaca. Peti su bili Ukrajinci, ispred Rusa, Francuza i Austrijanaca, dok je štafeta Slovenije bila tek 23.

Takmičenje na Svetskom prvenstvu se nastavlja u petak trkom u sprintu na 7,5 kilometara u konkurenciji žena.

Sulendar

Zasluženo pobedili jer su bili u najačem sastavu.Jedino su Francuzi bili loši što je čudno

Odgovori 5 0

Reiseland 'zatvorila' SP petim zlatnim odličjem

Norveška bijatlonka Marte Olsbu Reiseland osvojila je zlato na trci masovnog starta na 12.5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Francuzima zlato u štafeti ispred Norvežana

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Bijatlon: Norvežanke osvojile zlato u štafeti

Norveška štafeta je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u Italiji. Druga je štafeta Nemačke, a treća Ukrajine.

Norvežanima novo zlato u štafeti na SP

Norveški bijatlonci Marte Olsbu Reiseland i Johanes Tingnes Be posle pobede u mešovitoj štafeti trijumfovali su i u pojedinačnoj na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Novo zlato za Virerovu

Posle zlata u poteri, italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je titulu svetske šampionke i na 15 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Loginov se pozlatio u Antholcu

Ruski bijatlonac Aleksander Loginov osvojio je titulu na Svetskom prvenstvu u italijanskom Anholcu u sprintu na 10 kilometara.

SP u bijatlonu: Reiseland osvojila zlato u sprintu

Marte Olsbu Reiseland je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u sprintu na 7,5 kilometara. Iza nje je bila Suzan Dankli, a treća je Lusi Harvatova.

Ekhof i Furkad najbolji u poteri u Rupoldingu

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u poteri na 10 kilometara u nemačkom Rupoldingu. U muškoj konkurenciji u poteri na 12.5 kilometara najbolji je bio Francuz Martan Furkad.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Marte Olsbu slavila u sprintu u Oberhofu

Pobednica sprint trke na 7.5 kilometara u Oberhofu je Norvežanka Marte Olsbu Reisland.

Boe najbolji u masovnom startu

Norvežanin Johanes Tingens Boe slavio je u masovnom startu u Anesiju, u okviru Svetskog kupa.

Tiril Ehkof najbolja u Anesiju-Le Gran Bornanu

Norveška biatlonka Tiril Ekhof ostvarila je pobedu u sprinterskoj trci na 7.5 kilometara, prvog dana trećeg vikenda Svetskog kupa u francuskom Anesiju-Le Gran Bornanu.

Drugo slavlje u karijeri Benedikta Dola

Nemački biatlonac Benedikt Dol (29) ostvario je pobedu u sprinterskoj trci na 10 kilometara, prvog dana trećeg vikenda Svetskog kupa u francuskom Anesiju-Le Gran Bornanu.

Sedma pobeda za Tiril Ekhof

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u Hohfilcenu u trci na 10 kilometara potera u vremenu 29:14.6 i tako je stigla do sedmog trijumfa, a 14. podijuma u karijeri.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Drugo slavlje Johanesa Tignesa Bea u novoj sezoni

Norvežanin Johanes Tignes Be (26) ostvario je i drugu pobedu u trećoj trci Svetskog kupa 2019/20. On je slavio u sprintu na 10 kilometara, u austrijskom Hohfilcenu.