Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

14.02.2020 | 16.44 > 16:49

SP u bijatlonu: Reiseland osvojila zlato u sprintu

Marte Olsbu Reiseland je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u sprintu na 7,5 kilometara. Iza nje je bila Suzan Dankli, a treća je Lusi Harvatova.

Marte Olsbu Røiseland

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Norveška takmičarka koja je trenutno peta u generalnom plasmanu u Svetskom kupu je imala vreme 21:13.1 dok je Suzan Dankli iz SAD imala zaostatak od nepunih sedam sekundi. Treća Lusi Harvatova je imala osetniji zaostatak i trku je završila sa 21,3 sekunde iza Norvežanke Reiseland.

Vodeća u Svetskom kupu Dorotea Virer je pred domaćom publikom završila tek sedma.

Reiseland 'zatvorila' SP petim zlatnim odličjem

Norveška bijatlonka Marte Olsbu Reiseland osvojila je zlato na trci masovnog starta na 12.5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Norvežanima novo zlato u štafeti na SP

Norveški bijatlonci Marte Olsbu Reiseland i Johanes Tingnes Be posle pobede u mešovitoj štafeti trijumfovali su i u pojedinačnoj na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Novo zlato za Virerovu

Posle zlata u poteri, italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je titulu svetske šampionke i na 15 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Norvežanima zlato u štafeti na startu SP

Norveški bijatlonci trijumfovali su u mešovitoj štafeti na 4x6 kilometara kojim je startovalo Svetsko prvenstvo u italijanskom Antholcu.

Marte Olsbu slavila u sprintu u Oberhofu

Pobednica sprint trke na 7.5 kilometara u Oberhofu je Norvežanka Marte Olsbu Reisland.

Dupla pobeda Norveške u Estersundu

Marte Olsbu osvojila je treće zlato na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu. Norveška bijatlonka predvodila je svoju reprezentaciju do prvog mesta u trci u štafeti.

Olsbu bez greške u Solt Lejk Sitiju

Norveška bijatlonka Marte Olsbu ostvarila je treću pobedu ove sezone, pošto je u okviru Svetskog kupa slavila u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.

Antholc: Druga pobeda Virer, Be ponovo najbolji

U subotu su u biatlonu u Svetskom kupu u italijanskom Antholcu slavili Italijanka Dorotea Virer u ženskoj „poteri“ na 10 kilometara i Norvežanin Johanes Tinges Be u muškoj „poteri“ na 12,5 kilometara.

Senzacija u Antholcu – prvenac Davidove

Češka bijatlonka Marketa Davidova došla je do prve pobede u Svetskom kupu, pošto je iznenađujuće slavila u sprintu u italijanskom Antholcu.

Posle prve, odmah i druga pobeda za Olsbu

Norvežanka Marte Olsbu upisala je drugu pobedu zaredom u Svetskom kupu u bijatlonu, pošto je slavila i u poteri, posle sprinta dan ranije u češkom Novem Mjestu.

Marte OIsbu sprintom u Novem Mjestu do prve pobede u SK

Norveška biatlonka Marte Olsbu Reisland pobedila je u sprintu na 7,5 kilometara, koji se u petak vozio u češkom Novem Mjestu u okviru Svetskog kupa. To je bio i njen prvi trijumf u karijeri u Svetskom kupu u biatlonu.