Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

16.02.2020 | 16.32 > 16:37

Žakelanu zlato u poteri, Be srebrn, a Loginov bronzan

Francuz Emilijen Žakelan osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u biatlonu koje se održava u Anholcu.

Johannes Thingnes Boe, Emilien Jacquelin,  Alexander Loginov

Alexander Hassenstein, Bongarts

Emilijen Žakelan osvojio je zlatnu medalju u poteri na 12.5 kilometara bez ijedne greške u pucanju u vremenu 31:15.2.

Drugo mesto i srebrna medalja pripali su Johanesu Tingnesu Beu koji je imao dva promašaja i trku je završio sa zaostatkom od 0.4 sekunde u odnosu na pobednika.

Bronzu je osvojio Aleksander Loginov koji je samo dan ranije osvojio zlato u sprintu na deset kilometara.

Dvostruko slavlje Norvežana u Češkoj

U subotu su u češkom Novem Mestu održane trke štafeta u ženskoj i muškoj konkurenciji, a u obe su slavili norveški bijatlonci.

Be osvojio treće zlato na poslednjoj trci na SP

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be osvojio je zlatnu medalju na trci masovnog starta na 15 kilometara na Svetskom prvenstvu koje se održavao u italijanskom Antholcu.

Francuzima zlato u štafeti ispred Norvežana

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Furkadu zlato u trci na 20 kilometara, Fak četvrti

Francuski bijatlonac Martin Furkad osvojio je titulu svetskog šampiona u individualnoj trci na 20 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Loginov se pozlatio u Antholcu

Ruski bijatlonac Aleksander Loginov osvojio je titulu na Svetskom prvenstvu u italijanskom Anholcu u sprintu na 10 kilometara.

Boe najbolji u masovnom startu

Norvežanin Johanes Tingens Boe slavio je u masovnom startu u Anesiju, u okviru Svetskog kupa.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Drugo slavlje Johanesa Tignesa Bea u novoj sezoni

Norvežanin Johanes Tignes Be (26) ostvario je i drugu pobedu u trećoj trci Svetskog kupa 2019/20. On je slavio u sprintu na 10 kilometara, u austrijskom Hohfilcenu.

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Mlađi Be odsprintao do novog zlata

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be trijumfovao je u sprintu na deset kilometara na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu.

Biatlon: Slavlje Norvežana u Kanadi

Održane su pojedinačna takmičenja u muškoj i ženskoj konkurenciji u kanadskom Kanmoru. Slavili su norveški takmičari Johanes Tingnes Bo i Tiril Ehof.

Gros: Zašto bi se Loginov još i izvinjavao?

Bivši trener muške reprezentacije Rusije u bijatlonu, legendarni Nemac Riko Gros, komentarisao je situaciju vezanu za ruskog asa Aleksandra Loginova, koji je odslužio dvogodišnju suspenziju zbog kršenja anti-doping pravila.