Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

19.02.2020 | 16.24

Furkadu zlato u trci na 20 kilometara, Fak četvrti

Francuski bijatlonac Martin Furkad osvojio je titulu svetskog šampiona u individualnoj trci na 20 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Martin Fourcade

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Francuz je osvojio prvo zlato na prvenstvu u Italiji, ukupno 12. u karijeri. Prethodno je u individualnoj trci trijumfovao 2013, 2015. i 2016.

Furkad je do titule došao sa vremenom 49:43.1, uz jedan promašaj u poslednjoj seriji.

Drugo mesto zauzeo je Norvežanin Johanes Tingnes Be sa 57 sekundi zaostatka. Na pobedničkom postulju našao se Austrijanac Dominik Landertinger, koji je kasnio minut i 22 sekunde.

Slovenac Jakov Fak je bio četvrti, a Švajcarac Benjamin Veger je zauzeo peto mesto.

Svetsko prvenstvo nastavlja se u četvrtak trkom mešovitih štafeta.

Furkadu pobeda za kraj karijere, Beu Kristalni globus

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je na poslednjoj trci svoje karijere – poteri koja je u okviru Svetskog kupa održana u finskom Kontiolahtiju, gde je zahvaljujući četvrtom mestu Johanes Tingnes Be odbranio veliki Kristalni globus.

Furkad objavio kraj karijere

Francuski bijatlonac Martan Furkad objavio je da će završiti karijeru posle subotnje trke u finskom Lahtiju.

Dvostruko slavlje Norvežana u Češkoj

U subotu su u češkom Novem Mestu održane trke štafeta u ženskoj i muškoj konkurenciji, a u obe su slavili norveški bijatlonci.

Biatlon: Filon Meje razdvojio braću Bo

Bliži se završnica Svetskog kupa u biatlonu. U Češkoj u Novom Mestu na Morave održan je sprint na 10 km, a najbolji je bio Joanes Tingnes Bo.

Be osvojio treće zlato na poslednjoj trci na SP

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be osvojio je zlatnu medalju na trci masovnog starta na 15 kilometara na Svetskom prvenstvu koje se održavao u italijanskom Antholcu.

Francuzima zlato u štafeti ispred Norvežana

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Žakelanu zlato u poteri, Be srebrn, a Loginov bronzan

Francuz Emilijen Žakelan osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u biatlonu koje se održava u Anholcu.

Loginov se pozlatio u Antholcu

Ruski bijatlonac Aleksander Loginov osvojio je titulu na Svetskom prvenstvu u italijanskom Anholcu u sprintu na 10 kilometara.

Pobednički povratak tate Johanesa Bea

Norveški as Johanes Tignes Be, pobedio je u trci na 20 kilometara, na šestoj stanici Svetskog kupa u biatlonu, u slovenačkoj Pokljuki.

Ekhof i Furkad najbolji u poteri u Rupoldingu

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u poteri na 10 kilometara u nemačkom Rupoldingu. U muškoj konkurenciji u poteri na 12.5 kilometara najbolji je bio Francuz Martan Furkad.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Martan Furkad u Rupoldingu do 80. trijumfa

Francuski as Martan Furkad zabeležio je i treći uzastopni trijumf u Svetskom kupu biatlonaca, pošto je pobedio na sprintu (10 km) u nemačkom Rupoldingu.

Oberhof: Furkadu masovni start na 15km

Francuski biatlonac Martin Furkad slavio je u masovnom startu na 15 kilometara u Oberhofu, u okviru Svetskog kupa.

Furkadu sprint u Oberhofu

Francuski biatlonac Martin Furkad slavio je u sprintu na 10 kilometara u Oberhofu, u okviru Svetskog kupa.

Boe najbolji u masovnom startu

Norvežanin Johanes Tingens Boe slavio je u masovnom startu u Anesiju, u okviru Svetskog kupa.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.