Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

20.02.2020 | 17.14

Norvežanima novo zlato u štafeti na SP

Norveški bijatlonci Marte Olsbu Reiseland i Johanes Tingnes Be posle pobede u mešovitoj štafeti trijumfovali su i u pojedinačnoj na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Marte Olsbu Roeiseland, Johannes Thingnes Boe

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Na taj način Olsbu i Be su odbranili titulu sa prošlogodišnjeg šampionata u Estersundu, u Švedskoj, a to su učinili u vremenu od 34:19.9 minuta, uz šest promašaja. Olsbu se okitila zlatom u sprintu i dvema bronzama, dok je mlađi od braće Be osvojio dva pojedinačna srebra.

Prethodno su njih dvoje zajedno sa Tiril Ekof i Tarjeijem Beom trijumfovali u mešovitoj štateti. Tada su Norvežanima najbliži bili italijanski bijatlonci, a ovoga puta srebro je pripalo Nemcima Franciski Projs i Eriku Leseru, koji su imaoli 17,6 sekundi zaostatka. Bronzom su se okitili Ana Bekon i Emilijen Žakelan iz Francuske, koji su bili pola minuta iza svetskih šampiona.

Četvrto vreme imali su Šveđani, ispred Švajcaraca i austrijske štafete.

Na šampionatu je petak slobodan dan, a u subotu su na programu štafete u obe konkurencije.

Furkadu pobeda za kraj karijere, Beu Kristalni globus

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je na poslednjoj trci svoje karijere – poteri koja je u okviru Svetskog kupa održana u finskom Kontiolahtiju, gde je zahvaljujući četvrtom mestu Johanes Tingnes Be odbranio veliki Kristalni globus.

Be u finišu do trijumfa u Novem Mestu

Norvežanin Johanes Tingnes Be trijumfovamo je u masovnom startu u okviru Svetskog kupa u Novom mestu.

Reiseland 'zatvorila' SP petim zlatnim odličjem

Norveška bijatlonka Marte Olsbu Reiseland osvojila je zlato na trci masovnog starta na 12.5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Francuzima zlato u štafeti ispred Norvežana

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Bijatlon: Norvežanke osvojile zlato u štafeti

Norveška štafeta je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u Italiji. Druga je štafeta Nemačke, a treća Ukrajine.

Novo zlato za Virerovu

Posle zlata u poteri, italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je titulu svetske šampionke i na 15 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Loginov se pozlatio u Antholcu

Ruski bijatlonac Aleksander Loginov osvojio je titulu na Svetskom prvenstvu u italijanskom Anholcu u sprintu na 10 kilometara.

SP u bijatlonu: Reiseland osvojila zlato u sprintu

Marte Olsbu Reiseland je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u sprintu na 7,5 kilometara. Iza nje je bila Suzan Dankli, a treća je Lusi Harvatova.

Norvežanima zlato u štafeti na startu SP

Norveški bijatlonci trijumfovali su u mešovitoj štafeti na 4x6 kilometara kojim je startovalo Svetsko prvenstvo u italijanskom Antholcu.

Marte Olsbu slavila u sprintu u Oberhofu

Pobednica sprint trke na 7.5 kilometara u Oberhofu je Norvežanka Marte Olsbu Reisland.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Drugo slavlje Johanesa Tignesa Bea u novoj sezoni

Norvežanin Johanes Tignes Be (26) ostvario je i drugu pobedu u trećoj trci Svetskog kupa 2019/20. On je slavio u sprintu na 10 kilometara, u austrijskom Hohfilcenu.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Johanes Be sa pola minuta prednosti slavio u Oslu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be trijumfovao je u sprintu na deset kilometara u Oslu. On je svog prvog pratioca ostavio za preko 30 sekundi.

Dupla pobeda Norveške u Estersundu

Marte Olsbu osvojila je treće zlato na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu. Norveška bijatlonka predvodila je svoju reprezentaciju do prvog mesta u trci u štafeti.

Biatlon SP: Norveškoj zlato posle šest godina u štafeti

Jedna od najuspešnijih nacija u biatlonu Norveška, osvojila je zlato u mešovitoj štafeti na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu.