Getty images/Stanko Gruden/Agence Zoom

Zimski

23.02.2020 | 14.03

Reiseland 'zatvorila' SP petim zlatnim odličjem

Norveška bijatlonka Marte Olsbu Reiseland osvojila je zlato na trci masovnog starta na 12.5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Reiseland je tako došla do petog zlatnog odličja na šampionatu u Italiji, pošto je prethodno do šampionskih titula došla u sprintu, štafeti, mešovitoj štafeti i pojedinačnoj mešovitoj štafeti. Osvojila je još dve bronzane medalje.

Norvežanka je u nedelju trijumfovala sa vremenom 39:14.0, uz dva promašaja.

Na pobedničkom postolju našle su se još Italijanka Dorotea Virer (+20.7) i Šveđanka Hana Eberg (+26.1).

Sledile su ih Poljakinja Monika Hojniš i Francuskinja Julija Simon.

Svetski šampionat završiće se trkom sa masovnim startom u konkurenciji muškaraca.

Virerova odbranila Kristalni globus, prvenac Simonove

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je drugi veliki Kristalni globus u karijeri zahvaljujući uprkos 11. mestu na poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu u finskom Kontiolahtiju, na kojoj je Francuskinja Žulija Simon došla do prve pobede u karijeri.

Sedma pobeda Ekhof, Virer bez podijuma

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u trci na 12,5 kilometara masovni start u Novom Mestu, pošto je bila najbrža u vremenu 34:00.8.

Norvežanima novo zlato u štafeti na SP

Norveški bijatlonci Marte Olsbu Reiseland i Johanes Tingnes Be posle pobede u mešovitoj štafeti trijumfovali su i u pojedinačnoj na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Novo zlato za Virerovu

Posle zlata u poteri, italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je titulu svetske šampionke i na 15 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Drugo svetsko zlato za Doroteu Virer

Dorotea Virer iz Italije nova je svetska šampionka u bijatlonu na 10 km potera, pošto je bila najbrža u vremenu 29:22.0 u Antholc-Anterselvi.

SP u bijatlonu: Reiseland osvojila zlato u sprintu

Marte Olsbu Reiseland je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u bijatlonu u sprintu na 7,5 kilometara. Iza nje je bila Suzan Dankli, a treća je Lusi Harvatova.

Norvežanima zlato u štafeti na startu SP

Norveški bijatlonci trijumfovali su u mešovitoj štafeti na 4x6 kilometara kojim je startovalo Svetsko prvenstvo u italijanskom Antholcu.

Pokljuka: Fion Mele i Eberg do pobeda u masovnom startu

U nedelju je u slovenačka Pokljuka bila domaćin takmičenja u bijatlonu masovnim startom i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, a slavili su Francuz Kventan Filon Mele i Šveđanka Eberg.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Marte Olsbu slavila u sprintu u Oberhofu

Pobednica sprint trke na 7.5 kilometara u Oberhofu je Norvežanka Marte Olsbu Reisland.

Virerova snažno krenula u odbranu trona

Italijanka Dorotea Virer (29) ostvarila je i drugu pobedu u novoj sezoni Svetskog kupa u biatlonu, pošto je trijumfovala u sprintu na 7,5 kilometara na stazi u Hohfilcenu, sa rezultatom 21 minut, 26 sekundi i 5 desetinki.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Virerovoj prvo svetsko zlato u Estersundu

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer postala je svetska šampionka, pošto je na prvenstvu u švedskom Estersundu trijumfovala u trci sa masovnim startom.

Dupla pobeda Norveške u Estersundu

Marte Olsbu osvojila je treće zlato na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu. Norveška bijatlonka predvodila je svoju reprezentaciju do prvog mesta u trci u štafeti.

Hana Eberg se pozlatila u Estersundu

Hana Eberg postala je svetska šampionka u bijatlonu. Mlada Šveđanka trijumfovala je u utorak u trci na 15 kilometara na planetarnom šampionatu u švedskom Estersundu.

Italijani i Francuzi slavili u mešovitoj štafeti

Pobedu u mešovitoj štafeti na 6+7.5 kilometara u okviru Svetskog kupa u Solt Lejk Sitiju odneli su itallijanski bijatlonci.