Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

14.03.2020 | 14.42 > 14:44

Furkadu pobeda za kraj karijere, Beu Kristalni globus

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je na poslednjoj trci svoje karijere – poteri koja je u okviru Svetskog kupa održana u finskom Kontiolahtiju, gde je zahvaljujući četvrtom mestu Johanes Tingnes Be odbranio veliki Kristalni globus.

Martin Fourcade, Johannes Thingnes Boe

Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Furkad je u petak objavio da će dan kasnije završiti karijeru, a pred odlučujuću trku sezone 10 bodova delilo ga je od Norvežana. Na kraju je Francuz upisao 83. pobedu u karijeri, u vremenu od 31:25.4 minuta, a predvodio je trostruki trijumf 'Trikolora'.

Drugo mesto, sa nešto manje od tri sekunde zaostatka, zauzeo je Kventin Fijon Maje, dok je treći bio Emilijen Žakelan. Be je na četvrtoj poziciji imao osam sekundi zaostatka, a bio je šest ispred petoplasiranog Arnda Pajfera iz Nemačke i tako je za dva boda pobedio Furkada.

Poslednja trka ovogodišnjeg Svetskog kupa je bila pravi triler, Furkad je sigurno vodio, dok se Be mučio, što potvrđuje da je u trećoj seriji imao čak tri promašaja. Međutim, Francuzu je popustila koncentracija u poslednjoj seriji, upisao je dva promašaja, ali je upisao trijumf, koji mu pošto se mlađi od braće Be probio nije bio dovoljan da dođe do osmog Kristalnog globusa.

Norvežanin je osvojio drugi veliki Kristalni globus, a ove godine je došao u do malog u disciplini masovni start. Takođe je na Svetskom prvenstvu u Antholcu ponovo postao šampion u masovnom staru, a okitio se i najsjajnijim odličjima u dve štafete.

S druge strane, Furkad je karijeru završio sa 83 trijumfa, sedam velikih Kristalnih globusa i 25 malih, uz četiri individualna olimpijska zlata i 11 svetskih.

Komentari (3)

Aleksa

Jeste sampion ali je Bo ove sezone kao i prosle dominantan i da nije odsustvovao zbog rodjenja djeteta bila bi mnogo veca razlika i nebi bilo nikakve drame oko pobjednika svjetskog kupa.

Odgovori 7 0

Mm

Pre 10- ak godina me grip oborio i po celi dan sam gledao tv i tako se i zainteresovao za ovaj izuzetan sport. Svi šampioni su ove godine završili karijeru, neko ovako kao Furkad i Makarainen a neko nezvanično kao Soukalova, Kuzmina ili tiho kao Domračeva i Dalmajer. Težak sport u kome je Furkad vladao a onda sportista godine postane Hamilton zbog najboljeg vozila. Izuzetno težak sport a zapostavljen od medija.

Odgovori 13 0

Kaokakao

Kakav sampion! Nisam znao da zavrsava karijeru.

Odgovori 21 0

Finska: HJK Helsinki iskoristio kiks Intera

HJK Helsinki preuzeo je prvo mesto na tabeli pobedom nad ekipom SJK 2:0 u meču 11. kola finske Veikauslige.

Au Revoir Champion

"Polako i junaci zimskog raspusta mog detinjstva odlaze u penziju." Bio je to jedan od prvih komentara na našem sajtu, na vest da je poslednju trku u karijeri istrčao legendarni Martan Furkad.

Furkad: Poslali su mi greškom Johanesov veliki Globus

Francuz Martan Furkad (31), petostruki olimpijski šampion u biatlonu, koji je nedavno rekao zbogom aktivnom bavljenju sportom, vratio je svom najvećem rivalu Johanesu Tignesu Bou veliki Kristalni globus, namenjen pobedniku Svetskog kupa, koji je pre par dana greškom stigao na njegovu adresu.

Virerova odbranila Kristalni globus, prvenac Simonove

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je drugi veliki Kristalni globus u karijeri zahvaljujući uprkos 11. mestu na poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu u finskom Kontiolahtiju, na kojoj je Francuskinja Žulija Simon došla do prve pobede u karijeri.

Furkad objavio kraj karijere

Francuski bijatlonac Martan Furkad objavio je da će završiti karijeru posle subotnje trke u finskom Lahtiju.

Be u finišu do trijumfa u Novem Mestu

Norvežanin Johanes Tingnes Be trijumfovamo je u masovnom startu u okviru Svetskog kupa u Novom mestu.

Sedma pobeda Ekhof, Virer bez podijuma

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u trci na 12,5 kilometara masovni start u Novom Mestu, pošto je bila najbrža u vremenu 34:00.8.

Dvostruko slavlje Norvežana u Češkoj

U subotu su u češkom Novem Mestu održane trke štafeta u ženskoj i muškoj konkurenciji, a u obe su slavili norveški bijatlonci.

Biatlon: Filon Meje razdvojio braću Bo

Bliži se završnica Svetskog kupa u biatlonu. U Češkoj u Novom Mestu na Morave održan je sprint na 10 km, a najbolji je bio Joanes Tingnes Bo.

Slavlje Hermanove u Novem Mestu

Nemačka bijatlonka Denise Herman ostvarila je drugu pobedu ove sezone pošto je slavila u sprintu u češkom Novem Mestu u okviru Svetskog kupa.

Nemci u Lahtiju do druge pobede u nizu, Slovenci drugi

Nemački ski skakači trijumfovali su na četvrtim timskim skokovima koji su u okviru Svetskog kupa održani u finskom Lahtiju.

Francuzima zlato u štafeti ispred Norvežana

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Norvežanima novo zlato u štafeti na SP

Norveški bijatlonci Marte Olsbu Reiseland i Johanes Tingnes Be posle pobede u mešovitoj štafeti trijumfovali su i u pojedinačnoj na Svetskom prvenstvu u italijanskom Antholcu.

Furkadu zlato u trci na 20 kilometara, Fak četvrti

Francuski bijatlonac Martin Furkad osvojio je titulu svetskog šampiona u individualnoj trci na 20 kilometara na prvenstvu koje se održava u italijanskom Antholcu.

Loginov se pozlatio u Antholcu

Ruski bijatlonac Aleksander Loginov osvojio je titulu na Svetskom prvenstvu u italijanskom Anholcu u sprintu na 10 kilometara.

Norvežanima zlato u štafeti na startu SP

Norveški bijatlonci trijumfovali su u mešovitoj štafeti na 4x6 kilometara kojim je startovalo Svetsko prvenstvo u italijanskom Antholcu.