Šliri se vratio, Austrijanci slavili posle 23 meseca

Ski skokovi 9. feb 201919:41 > 19:42
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Austrijski skijaši trijumfovali su na trećim timskim skokovima ovogodišnjeg Svetskog kupa koji su održani u finskom Lahtiju i tako ostvarili prvu pobedu od marta 2017. godine.

Austrijancima su trijumf doneli Filip Ašenvald, Gregor Šlirencauer, Mihael Hajbek i Štefan Kraft, koji su osvojili ukupno 953, boda. Šlirencaueru je to, inače, bilo prvo takmičenje od početka decembra, pošto se povukao iz Svetskog kupa nezadovoljan svojom formom.

Drugo mesto zauzeli su Nemci u sastavu Karl Gajger, Rihard Frajtag, Andreas Velinger i Štefan Laje, osvojivši 942,6 boda. Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našli su se japanski skakači Jukija Sato, Daiki Ito, Junširo Kobajaši i Rjoju Kobajaši sa 929,5 bodova.

Najbolja tri tima sledili su Poljaci, ispred Slovenije i Švajcarske, a do finala su došli Češka i Finska, dok su Norvežani bili tek deveti. Tim Norveške je koštao izuzetno loš skok Andreasa Stjernena od 83 metra, koji je usledio posle njegovog pada tokom treninga.

Takmičenje u Lahtiju se nastavlja u nedelju individualnim skokovima.