Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Zimski

24.11.2019 | 13.52 > 13:54

Tande pobedom otvorio sezonu, Lanišek drugi

Norveški skakač Danijel-Andre Tande trijumfovao je u prvom takmičenju ove sezone, u poljskoj Visli.

Daniel Andre Tande

Getty Images/Andreas Schaad

Do svoje šeste pobede u karijeri u Svetskom kupu Tande je došao prilično ubedljivo jer je imao 241,4 boda posle skokova od 127 i 129 metara.

Po vetrovitim uslovima drugo mesto zauzeo je Slovenac Anže Lanišek sa 225,6 bodova, a na podijumu se našao i domaći takmičar Kamil Stoh sa ukupno 224,2 bodva.

Sledeća dva mesta pripala su Japancima – Rjoju Kobajašiju i Itu, Timi Zajc iz Slovenije bio je šesti, a slede David Kubacki, Karl Gajger, Robin Pedersen i Junshiro Kobajaši.

Naredno takmičenje na programu je od 29. novembra do 1. decembra u finskom skijalištu Ruka.

Zivan

Napolju 20 stepeni, a ovi kao skacu. Jos malo pa ce ski skokove izvoditi u kupacim gacama

Odgovori 10 5

Bez završnice u u Kanadi, Globusi za Johaug i Boljšunov

Svetska skijaška federacija objavila je da su poslednja takmičenja Svetskog kupa u skijaškom trčanju, koja su bila zakazana u Kanadi za narednih nedelju dana.

Odloženo SP u skijaškim letovima

Svetsko prvenstvo u skijaškim letovima biće odloženo, saopštio je to FIS SKI, a novi datum biće naknadno objavljen.

Otkazane trke u Sloveniji - Kilde osvojio prvi Globus

Zbog pandemije koronavirusa otkazane su trke u Kranjskoj Gori i na taj način završena je sezona Svetskog kupa. Veliki Kristalni globus osvojio je norveški skijaš Alaksander Omot Kilde.

Otkazano u Oreu, Brinjoneovoj veliki Kristalni globus

Poslednje tri trke skijašica za Svetski kup, koje je trebalo da budu održane od četvrtka do subote u norveškom Oreu, otkazane su zbog opasnosti od širenja koronavirusa, tako da je veliki Kristalni globus osvojila Italijanka Federika Brinjone.

Kamil Stoh oteo pobedu Slovencima u Lilehameru

Poljak Kamil Stoh (32), trostruki olimpijski pobednik, trijumfovao je na takmičenju u Lilehameru, u okviru Svetskog kupa skijaša skakača.

Otkazan Super G, Kavicelu mali Kristalni globus

Poslednji superveleslalom sezone u Svetskom kupu za skijaše u norveškom Kvitfjelu otkazan je u nedelju zbog loših vremenskih uslova i jake kiše.

Norvežani svoji na svome na Holmekolenu

Norveški skakači došli su do prve timske pobede ove sezone u Svetskom kupu, pošto su slavili na Holmekolenu.

Gajger kompletirao odličan vikend u Lahtiju

Nemac Karl Gajger trijumfovao je u drugim individualnim skokovima u okviru Svetskog kupa u Lahtiju, a ukupno je ostvario 266.4 poena.

Laje do prvenca u Vilingenu

Nemački skakač Štefan Laje došao je do prve pobede u karijeri pošto je slavio prvog dana takmičenja pred domaćim navijačima u Vilingenu.

10 trka, 10. pobednica: Sada najbrža Rebenzburg

Nemačka skijašica Viktorija Rebenzburg ostvarila je svoju 19. pobedu u Svetskom kupu u karijeri, pošto je bila najbolja u spustu Garmiš Partenkirhenu u vremenu 1:41.94.

Čuva vodeću poziciju: Kraft najbolji u Saporu

Austrijski ski skakač Štefan Kraft trijumfovao je u Saporu i tako je zabeležio drugu pobedu u Svetskom kupu ove sezone.

Polugola Kinsi šokirala sve i na slalomu u Šladmingu

Svoj trenutak slave ponovo je uzela Instagramov model, Ruskinja Kinsi Volanski, poznata po tome što je prekinula prošlosezonsko finale Lige šampiona u Madridu, između fudbalera Liverpula i Totenhema.

Koronavirus otkazao olimpijsku generalku u Janćingu

U Međunarodnoj skijaškoj federaciji (FIS) su potvrdili da su zajedno sa kineskim organizatorima otkazali muške trke Svetskog kupa, koje su trebalo da se održe u mestu Janćingu, domaćinu skijaških takmičenja na Olimpijskim igrama u Pekingu 2022. godine.

Štoh slavio kod kuće

Održano je takmičenje u ski skokovima u poljskim Zakopanama. Slavio je domaći takmičar legendarni Kamil Štoh.

Nemci najbolji u Zakopanu, Slovenija treća

U timskom takmičenju u ski skokovima koje je u subotu održano u Zakopanu slavila je reprezentacija Nemačke. Slovenija je bila treća.

Kubacki ponovo slavio u Titize-Nojštatu, Zajc treći

Poljski ski skakač David Kubacki ostvario je i drugu pobedu u nemačkom Titize-Nojštatu u okviru Svetskog kupa.