Košarka

16.05.2019 / 02.23

Baksi serijom 10:0 do vođstva u finalu Istoka

Saša

Ma šanse su 50-50 i dalje teško je bilo šta prognozirati nakon samo jedne utakmice.

Odgovori 4 0

Darko

Gasol se nije uklopio u Torontu to je jasna stvar.

Odgovori 1 3

Realno

@Forza Fiorentina Prilagode? Oni se cele sezone ispucavaju na sličan način, Boston ima organizacionih problema zbog Karji Irvinga jer im se nikako ne uklapa u stil igre i ti si ostale saigrače a nije lider. Toronto ima recept za Milvoki i da nisu pali nekoliko minuta pred kraj već bi imali brejk. Problem je Torontu što nema nekog čistog sutra sem Deni Grina a i on eskalira previse. Treba im igrac kao što je JJ Redick koji ima sut iz bloka, sa njim bi bili 30% kvalitetniji. Uostalom po meni opet ovo dobija Toronto, uz ovakav način igre Milvoki ne uzima brejk u Kanadi sto posto a skoro su bili blizu da brejk odma na startu zaostaju. No videcemo

El Fenomeno

Janis i Kavaji ce raditi ono sto uvek i rade i sigurno veci deo serije ce biti nosioci igre svojih timova.Prevagu ce napraviti ona ekipa koja bude bolje pratila svog lidera.Po igrackom kadru Milvoki je daleko ispred Toronta i mnogo vise opcija ima.Toronto sa Gasolom nije pogodio po mom misljenju.Igrao je proslu seriju dobru odbranu ali ovako napadacki slab ucinak sigurno niko nije ocekivao.Godina nema previse a igra kao da mu je 38.

Odgovori 12 9

Dok

Recite komentatoru da ne duva u mikrofon!

Odgovori 16 5

Miroslav

Voleo bih da znam koliko poena su dali zajedno svi igraci Toronta,izuzev Lenarda i Laurija,u drugom poluvremenu.Sa takvi napadackim doprinosom ostalih igraca, nemaju sta da traze.U drugom delu su sve promasivali,ispod kosa,sa polu distance,za tri.Uz to defanzivni skok nije bio dobar.Neko je dole napisao da je prva petorka igrala previse.To je tacno,samo mislim da trener nije tu kriv.Jednostavno je covek video da niko nista ne moze da pogodi,pa je drzao najbolje igrace u igri.

Odgovori 30 2

Brm

Lepo je sto toronto igra bolju kosarku, ali sumnjam da ce dalje. Zaboravljate da se vratio Brogdon, to je 15 poena uz 50+% suta iz igre gotovo svaki put. Imati takvog igraca u PO je ogroman plus. Toronto ako ne poveca rotaciju nema sta da trazi u seriji. Igraju protiv mozda atletski najnadarenijeg tima u ligi sa 7 igraca, dok se protivnicka ekipa rotira. Ako ne promene minutaze gube ovo.

Odgovori 32 4

Emanon

Pratim dosta Nba stručnjake, što naše , što strane, i dobra većina je rekla da je Toronto bliži finalu. Da ne skačemo pred rudu posle jednog meča, meni je i pre ovoga Milvoki bio favorit (i to ozbiljan favorit) iz dva razloga. Prvi, mnogo jači doprinos sa klupe, i drugi to što Lenard igra skoro sam, nema pravu pomoć od prve petorke. Posle utakmice gde Lauri ovako odigra,ja sam još više ubeđen da Milvoki prolazi, teško da će Lauri ovakvu partiju ponoviti do kraja ove serije.

Odgovori 29 10

JEZDRA GAN

Realno ni Lopez nece ponoviti ovakav mec, ima Toronto podjednake sanse kao i Milvoki

36 6

SendMeNudes

Počistiće ih Milvoki lagano. Toronto igra jaku odbranu, ali realno osim Lenarda nemaju nekog košgetera. Lauri i Dani Green su daleko van forme.

Odgovori 6 22

Realno

Gledao sam utakmicu i slobodno mogu reći da Toronto igra mnogo bolju košarku. Toronto ako uspe malo bolje da zatvori reket Milvoki je gotov. I ne večeras nije Toronto izgubio zbog Trojki Bruka Lopesa već zbog mnogo poena iz drugog napada Milvokija. Ako to uspeju da srece rešavaju seriju 4:2. Milvoki se bas muci sve im se svede na ulaz Antetokumpa a on vraća na Mirotica i Lopeza. To je danas prošlo i ko zna kad opet ali opet ponavljam zbog šansi iz drugog napada su uspeli da pobede.

Odgovori 48 4

Realno93

sve si u pravu ali i Lowry je odigro utakmicu zivota, iducu ce dat 5 poena 😁 tako da ocekuje nas ja mislim opet 7 meceva i volio bih da vidim Toronto u finalu

15 6

Forza Fiorentina

@Realno - Druze to sto ti pricas , sve se to desavalo i u seriji sa Bostonom pa su pobedili. Odlika velikih timova je da mogu da se prilagode drugacijem stilu ako ih protivnik natera na to. Nisu volovi ni ovi iz reptorsa logicno da ce najvise da brane reket shodno tome im ostavljaju vise prostora za sut za 3. Milvoki nije uopste tolko tanak kako si naveo, drugo lauri nikad ovakvu partiju ponoviti nece.

0 1

Partizan i uvek Partizan.

Razvalio ih je u skoku Milvoki to je i presudilo.

Odgovori 21 0

DG

Kavai je izgleda pomislio da se utakmica zavrsila u trecoj cetvrtini. U poslednjoj cetvrtini i to u rezultatskoj klackalici covek se samo predao. Bez borbe, bez ideje, bez energije, ne samo ofanzivno, vec i u defanzivi. Nick Nurse na svakom tajm autu poziva na ekstra pass i sut otvorenog coveka, medjutim gasol(18% sut iz igre) sutira par ishitrenih trojki, siakam ulazi u neke nepotrebne prodore i duele misleci da ce dobiti faul ali druze, ovo je plejoff ne svira se svaki kontakt kao u regularnom delu. Lauri imao par izgubljenih lopti, ali covece svugde ga je bilo. Trojke 7/9 i to u najbitnijim trenucima, pa i da nije toliko pogadjao, borbenoscu je odusevio. Sta reci za bakse, svim srcem su igrali svaki minut utakmice. Zato su i ovde gde jesu, svim srcem su igrali svaki minut svake play off utakmice.

Odgovori 19 4

Fair Play

Ovaj poraz smatram da se treba lično pripisati gospodinu Nicku... dugo nisam video da prva petorka ima minutažu Leonard 42 minuta,Lowry 40 minuta, Siakam 42 minuta, Gasol 39 minuta i Green 35 ... sve je bilo dobro dok je bilo snage, katastrofa ulazak u zadnju četvrtinu i nakon ponovnog vodstva došlo je do pada i poraza. Nedopustivo je u ovoj fazi i to još nakon 7 utakmica sa Philom zadržati ovoliko igrače u igri. Ovo može da im se obije o glavu

Odgovori 51 5

95

Šteta.. Mislim da su Raptorsi bili bolji u ovom meču...

Odgovori 30 4

Bum Bum

1:50 timeout, imamo napad toronta gde green ne zna ni sta se igra, gde da stane dobar timeout... (PnR Leonard Gasol...)

Odgovori 19 1

TR

Dje su sad oni sto kritikuju lowry-ja

Odgovori 9 6

zix

lowry bolje da je razigravao saigrace umesto sto je carinio loptu... u zadnjoj cetvrtini je oladio leonarda time i naravno da ovaj nista nije mogao da pogodi na kraju...

4 10

zzip

Dobro su sacuvali janisa u prvom bidecemo sta ce biti do kraja

Odgovori 18 0

zzip

drugo pol janis opet nebitan jer ima strasnu ekipu..a gasol ne ume prostu loptu da uhvati pod svojim kosem a ne da pogodi nesto u napadu dok lopez sa druge strane reseta..

6 9

Kawhi Leonard

Toronto

Odgovori 18 5

Novi Sad slavio na prvom 3x3 čelendžeru u Srbiji

Basketaš Novog Sada pobednici su prvog čelendžera u basketu 3x3 koji je održan u Srbiji.

Siniša srušio Napoli za kraj sezone u velikom stilu

Bolonja je na impresivan način završila sezonu u Seriji A, savladavši Napoli na svom terenu sa 3:2.

Trofej BaSKet4Kids turnira ide u Čačak

Šampioni druge sezone BaSKet4Kids turnira, regionalnog projekta naše kuće, su košarkaši Mladosti. Ekipa iz Čačka u velikom finalu je sa 43:41 savladala Slovan. Treće mesto pripalo je Kenguru koji je sa 42:40 nadigrao Anagustum.

SLS: Sigurni Borac i FMP

U subotu je u Superligi Srbije za košarkaše Crvena zvezda nastavila niz pobeda, a trijumfima su u Grupi A pratili i Borac i FMP.