Košarka

16.10.2019 / 16.42

Evroliga na prigodan način proslavlja 20-godišnjicu

Mladići botovi, devojke v

Ja mislim da ovi iz predgrađa trebaju hitno da zovu Bertomeua, i kažu mu da Evroliga treba da prestane da se bruka kada u najavi za F4 kažu kako je Željko Obradović osvojio 9 EL, jer je 4 titule osvojio kada je takmičenje bilo pod okriljem FIBA. Koliko je to takmičenje bilo "trećerazredno", dovoljno ilustruje činjenica da je tada u NBA igralo tek 10-ak evropskih igrača, za razliku od danas, kada odlaze iz Evrope već sa 19-20 godina. Šta tek reći o američkim anonimusima, učesnicima nekakvih NBA All-Star mečevima, poput Bob McAdoo-a, Dominique Wilkinsa, Darryl Dawkinsa (izgubio od Partizana na F4 sa Olimpijom te '92), George Gervina, Sidney Wicksa, itd... Inače, ta sezona 1991-92 je bila prva u kojoj su mogli da nastupaju i timovi koji nisu bili šampioni svojih država, a takmičenje se od te sezone zvalo Evropska Liga.

Odgovori 4 1

Hehe

Kazete nismo osvojili el,pa vi ne postojite vec 8 godina hahaha 😘

Odgovori 4 11

grobarcina

Ako sam dobro razumeo komsije sendvicare, KK Partizan nije bio prvak Evrope? Pretpostavljam da nije 4 puta igrao F4, i sve ostalo sto je osvojio zapravo nije osvojio? Postoje terapije za to stanje u koje su vas doveli pocetkom novije istorije, uglavnom se prepisuju u Lazi. Sledeci stadijum vaseg oboljenja je, verovatno, da je tri Evropska klupska trofeja zapravo osvojila Crvena Zvezda, a da su pevaci Evrope sa ovih prostora Partizan, Jugoplastika, Cibona i Bosna zapravo izmisljeni i da nikad nisu ni postojali.

Odgovori 2 21

TI FRANJO

@grobarcina - Nista dobro ne razumes.

10 3

Kovalski

@Anonimys,mislio sam fibinu eurolig,a drugo na peharu sadasnje LS u fudbalu lepo pise 90/91 C.Zvezda,i taj pehar se dan-danas dodeljuje pobednicima...Dosta bre grobarskog spinovanja...

Odgovori 31 2

Iskreno

@Anonimus ali jedna razlika je u pitanju Zvezda je osvojila.pod okriljem Uefe. Kup Sampiona je bio u Uefi kao i sad Liga Sampiona. Partizan je osvojio Fibino takmicenje koje je tad bilo najjace. Trenutno je najjaca EL takmicenje koje je Partizan osvojio je Fiba LS koju igra Mornar. Partizan je 92 bio najbolji klub u Evropi ali to takmicenje je sad 3ce po kvalitetu a tad je bilo najjace. EL i Fiba LS su dva razlicita takmicenja. A Euroliga i Kup Evropskih Sampiona su dva razlicita takmicenja.

Odgovori 27 5

Kovalski

Jel sad grobarima jasno da oni nisu osvojili euroligu,vec fibinu ligu sampiona...

Odgovori 43 31

manolito

@Kovalski - bitno je biti najbolji klub u evropi, kako se takmičenje na kraju zove ne interesuje. isto tako možeš reći da zvezda u fudbalu ili metaloplastika u rukometu nisu osvojili ligu šampiona. ali istorija je napisana pa se ti teši!

14 28

Anonimus

Je l tebi jasno da Zvezda nije osvojila Ligu Sampiona,vec KUP EVROPSKIH SAMPIONA.. To su ti sve iste stvari. A da znas nesto o sportu onda bi trebao znati da je Fibina Liga Sampiona nastala tek 2016 godine... Kakvih sve imbecila ima na ovom internetu.

18 39

zvezdale

Potpuno tačno! Zvezda je osvojila Kup Šampiona '91, koji je kasnije promenio ime i format i postao Liga šampiona, ali njeno ime i dalje stoji ugravirano na "ušatom" peharu. Igokea je osvojila Ligu šampiona u košarci '92, koja je drugorazredno takmičenje (nešto poput Intertoto kupa u fudbalu), tako da nikada nisu bili prvaci Evrope u košarci, nego osvajači nekog nebitnog takmičenja. To je isto kao da kažemo da je Virtus bio prvak Evrope prošle sezone, jer su osvojili Ligu šampiona.

26 8

Neko Vrlo Bitan

PARTIZAN JE OSVOJIO KUP ŠAMPIONA U KOŠARCI U HALI ABDI I PEKÇI U ISTAMBULU PROTIV HUVENTUDA. REZULTAT JE BIO 71: 70 NA 08 SEKUNDI DO KRAJA I 2 POENA PREDNOSTI ZA ŠPANCE. PARTIZAN U ♡♡♡♡!!!!!!!!!!!!

4 10

Mile

a vi ste osvojili nista...niti cete ista ikada osvojiti...dzabe dzakovi para...nece na silu.

3 10

Mirotić vodio Barselonu, Zenit slomio ASVEL

U 12. kolu Evrolige pobede su ostvarili Barselona i Zenit. Katalonci su slavili u gostima protiv Himkija, dok je Zenit na svom parketu savladao ASVEL.

Dva neverovatna promašaja za tri sekunde! (VIDEO)

Fudbaleri Fenerbahčea u 14. kolu prventva Turske ugostili su Genčerbirligi, a publika u Istanbulu videla je dva velika promaaja u samo tri sekunde.

Novi UFC spektakl: Miočić na Kormijea - treći čin

Hrvat Stipe Miočić i Amerikanac Danijel Kormije ponovo će ući u Oktagon, potvrdio je prvi čovek UFC promocije Dana Vajt.

Bejl 'zaigrao' golf, Zidan odmah reagovao

Napadač Real Madrida Geret Bejl odavno je izgubio status omiljenog igrača kod navijača Kraljevskog kluba, ali izgleda da Velšanin ne mari na brojne kritike.