Rukomet

11.01.2019 / 22.21

SP: Francuzi teško sa Brazilom, Norveška lako na startu

Sautgejt: Ponosan i tužan

Selektor Engleza Geret Sautgejt bio je i više nego zadovoljan epilogom duela u Podgorici. Njegovi puleni su prvo pobedili Češku sa 5:0, pa Crnu Goru sa 5:1.

Tumbaković: Razlika u klasi

Reprezentacija Engleske je opravdala ulogu favorita protiv Crne Gore. Slavila je sa 5:1, pokazala da je daleko najbolja selekcija u grupi A.

Ronaldo: Sudija mi priznao da je bio penal

Aktuelni evropski šampion Portugalija od mogućih šest bodova na svom terenu protiv Ukrajine i Srbije osvojila je samo dva. Meč protiv Orlova pre vremena je završio Kristijano Ronaldo zbog povrede, koja po njegovim rečima ipak nije ozbiljnije prirode.

Krstajić: Očekivana utakmica, realan i dobar rezultat

Reprezentacija Srbije očuvala je tradiciju po kojoj ne gubi na startu kvalifikacija. Tako je bilo i sada, pošto je odigrala u Lisabonu 1:1 protiv prvog favorita grupe i aktuelnog šampiona Evrope Portugalije, a selektor Mladen Krstajić bio je očekivano zadovoljan.

Još se i buni! Pepe bezobrazno nagazio Tadića (VIDEO)

Defanzivac Portugala Pepe u finišu prvog poluvremena dobio je žuti karton zbog preoštrog starta nad Dušanom Tadićem. Srbin je još i dobro prošao, a Igrač Porta se zažio sudiji Marćinaku.

Penal, Rukavina kaže nos, sudija - idemo dalje (VIDEO)

Reprezentacija Srbije je imala mnogo sreće u 72. minutu. Poljski sudija Marćinak je pokazao na belu tačku posle igranja rukom Antonija Rukavine i dok ga je srpski igrač ubeđivao da ga je lopta pogodila u nos, arbitar je na kraju promenio odluku i dao znak da se igra nastavi.

Francuska ubedljiva, Tosun vodio Tursku do pobede

Fudbalske reprezentacije Francuske, Turske i Albanije ostvarile su pobede u mečevima grupe H kvalifikacijama za EURO 2020.

Srbija junački do velikog boda u Lisabonu

Fudbalska reprezentacija Srbije ostala je neporažena na gostovanju Portugaliji u prvom meču kvalifikacija za EURO 2020. pošto je odigrala nerešeno 1:1.

Crna Gora povela, a onda debakl u režiji Barklija

U drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Crna Gora je u Podgorici poražena od objektivno daleko kvalitetnije selekcije Engleske sa 5:1, iako je povela sa 1:0.

Federer prejak za Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je u 1/16 finala Mastersa u Majamiju. Švajcarac Rodžer Federer pobedio je 103. igrača sveta 7:5, 6:3 za sat i po vremena.

Malo i tri Dmitrovića - Danilov gol karijere (VIDEO)

Reprezentacija Portugala izjednačila je protiv selekcije Srbije na Lužu prelepim pogotkom Danila u 42. minutu. Fudbaler Porta je iznenadio kompletnu odbranu Orlova i sjajnim udarcem savladao Marka Dmitrovića.

Prestrogo ili ne? Tadićev gol iz penala za 1:0 (VIDEO)

Reprezentacija Srbije je u prvom meču u kvalifikacijama za plasman na Evorpsko prvenstvo 2020. povela golom Dušana Tadića iz penala. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj golmana Ruija Patrisija nad Mijatom Gaćinovićem.

Pulen i Kobs nokautirali Budućnost!

Košarkaši Cedevite pobedili su Budućnost sa 90:83 i tako poveli u polufinalnoj seriji ABA lige sa 1-0. Druga utakmica igra se 31. marta u Podgorici, a eventualna majstorica na programu je 7. aprila u Zagrebu.

Bajern siguran - Lučić 11, Jović 6+5

Košarkaši Bajerna ostvarili su rutinsku pobedu u utakmici 25. kola nemačke Budeslige protiv Virzburga - 81:70.

Bajern završio veliki letnji transfer!

Minhenski Bajern će u letnjem prelaznom roku potpisati ugovor sa odbrambenim fudbalerom Atletiko Mardida Lukasom Ernandezom, prenosi Frans Fudbal.

Ekspresan Troicki zakazao duel sa Bašićem u Sen Brijeku

Srpski teniser Viktor Troicki pobedom je startovao na Čelindžeru u francuskom Sen Brijeku, pošto je u dva seta za 67 minuta savladao domaćeg igrača Iga Grenijea 6:3, 6:1.