Back in Black

Nije bas morao ovo ovako da kaze.

Odgovori 31 4

XYZ

Nista lose nije rekao, Bobi je atipican igrac i covek je rekao da mora da nauci kako najbolje da ga iskoristi i da ce to raditi do plejofa sto je logicno.. nije lako naci najbolju postavku ekipe kad je on na parketu nacin igre mora da se menja odbrana da popuni njegove nedostatke u kretnji..

5 0

Broodie

Mislim da je za tim koji dovede bobija, bolje da ga drze na parketu 10-15 minuta ali da to vreme koriste akcije koje idu direktno preko njega...pod kosem nema igraca koji ga moze zaustaviti. On je krupan, masivan, ne moze da izdrzi npr 30 minuta na parketu, a pritom kad ne igraju preko njega i belezi slabe brojke. U prevodu, on je korisno oruzje samo treba malo prilagoditi petorku njemu

Odgovori 73 2

Цирко

Za Marijanovica je priblem kad igra sa ekipama koje trce i sutiraju brzo u kratkom napadu, nazalost sa tom visinom i tezinom ne moze dugo da prati to trcanje. Ekipa bi morala da usporava igru u momentima kad je Marijanovic u igri da bi ga maksimalno iskoristila, sto takticki moze i da bude dobro i korisno, mada treba to i sprovesti u igri... O tome je trener i govorio kad je pomenuo ucenje.

El Fenomeno

Zbog svojih fizickih predispozicija Bobi ce jos sigurno 4 -5 sezona imati mesto u nba ligi.Ovo je ono sto ljudi ne mogu da shvate.Bobi u igri protiv nizih petorki je vrlo laka meta za jednostavno postizanje kosa.U napadu naravno je on isto neko ko ce lagano zavrsiti.Ali Bobi nije broj jedan u napadu i onda ispadne da ima vise stete nego koristi od njega. Voleo bih da Bobija vidim u nekoj ekipi bar na jednu sezonu gde ce imati 20 minuta svako vece i kako ce ih on iskoristiti.

Odgovori 51 6

to mozes vidjeti samo ako se vrati u Evropu. U nba nece dobiti 20 min po utakmici. Moze dobiti samo garbidz tajm . Jer ovo mu je 4 klub a nigdje nije dobio veliku minutazu .

16 3

Novosadjanin 021

@El Fenomeno - ok je i ovih 13 min u proseku kad se uporedi prilika koju je dobijao u ostalim klubovima. Ako iskoristi, bice i vise minuta za Bobinatora

17 1

as

Boban ne može da igra 20 minuta NBA ritma. Ukoliko te sećanje služi, on ni kod Radonjića u Zvezdi nije mogao da igra više od 20-25 minuta, a ta Zvezda je bila sve kontra od onoga što se igra u NBA (spor ritam, igra bazirana na odbrani, racionalni - dugi napadi, igra pod obručem...), plus što u "evropskoj odbrani" možeš da defanzivno da kampuješ pod obručem ceo napad, a u NBA moraš da ispoštuješ defanzivne 3 sekunde, što je dodatni napor, koliko god to banalno zvučalo.

21 2

El Fenomeno

Pa moze da odigra 10 u prvom i 10 u drugom toliko moze da izdrzi.

4 5

as

@El Fenomeno, ne može i to nije pitanje kondicije, već njegove (ne)pokretnosti na oba dela terena, a u NBA su problem i defanzivne/ofanzivne 3 sekunde koje u Evropi ne postoje (defanzivne) i koje su sviraju jednom u 3 meseca (ofanzivne). Hajde da kažemo i da može sve to da izgura (a ne može, dokazano u Sparsima, Pistonsima i Klipersima gde je pored sebe imao daleko slabije "rivale" od Džoela), da li stvarno misliš da je on zaslužio (ovo surovo zvuči, ali nema boljeg termina) da uzima 20 minuta verovatno najboljoj petici lige Džoelu Embidu? Embid 28, Boban 20 minuta - to bi značilo da je (po tebi) Bobi jedan od 4-5 najboljih centara u NBA, ako je u stanju da najboljem "krade" 20 minuta iz meča u meč. Ovih 10-15 minuta koje ima su premija, a dobra stvar je i to što Embid s vremena na vreme odmara u "bek tu bek" mečevima, tako da će tu Bobi zasigurno imati ozbiljniju minutažu jer će istu deliti sa Boldenom (koji je još uvek sirov materijal, ali može dobro da strečuje i igra vraški dobru odbranu) i Amirom Džonsonom (čije vreme je prošlo pre 3-4 godine).

13 1

El Fenomeno

@as slazem se sa tobom.Ali nisi dobro procitao moj prvi komentar.Nisam rekao 20 min u Filadelfiji nego u nekoj drugoj ekipi.

0 0

Piro: Kimiring ništa posebno, odgovaraće Markesu

Test vozač Dukatija Mikele Piro nije bio impresioniran novom stazom koja će sledeće godine ući u kalendar svetskog šampionata u motociklizmu. Italijan kaže da je staza spora.

Milošević: Utakmica sa Moldeom važna za budućnost kluba

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević pred utakmicu plej-ofa za Ligu Evrope sa Moldeom rekao je da njegova ekipa mora da igra oprezno.

Juve želi azijski novac pa traži pomeranje utakmica

Najmoćniji italijanski klub Juventus se otvoreno založio da se utakmice Serije A pomere i da počinju ranije kako bi bile dostupne gledaocima u Aziji.

Atanasijević za SK: Da srpsku odbojku zadržimo u vrhu

Jedan od najboljih srpskih odbojkaša Aleksandar Atanasijević ocenio je u razgovoru za Sport Klub da su igrači najviše krivi za neuspeh reprezentacije u Bariju, ali je dodao da se nada boljem učinku sa novim selektorom Slobodanom Kovačem.