BL: Bajern protutnjao kroz Keln, Borusija juri Lajpcig

Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajerna pobedili su Keln na gostovanju rezultatom 3:0 u okviru 23. kola Bundeslige.

Izabranici Karla Ančelotija su bili dominantni pred 50.000 navijača u Kelnu, a trijumf su praktično obezbedili već početkom prvog poluvremena.

Bajern je u vođstvo doveo Havi Martines u 25. minutu, a prednost je udvostručio Huan Bernat u trećem minutu drugog poluvremena. Konačan rezultat u poslednjem minutu regularnog dela utakmice postavio je Frank Riberi.

Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim, dok je Miloš Jojić u igru ušao u 73. minutu.

Minhenski klub sada na čelu tabele ima 56 bodova, sedam više od Lajpciga, koji je u petak igrao 2:2 sa Lajpcigom.

U drugoj utakmici koja je obeležila subotnji program, Borusija iz Dortmunda je sa 6:2 slavila protiv Bajera. Dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Pjer-Emerik Obamejang, a preostale golove u pobedničkom timu postigli su Usman Dembele, Kristijan Pulišić, Andre Širle iz penala i Rafael Gereiro. Na drugoj strani, strelci su bili Kevin Foland i Vendel.

Borusija na trećoj poziciji ima 43 boda, dok je Bajer ostao na 30 bodova.

U ostalim utakmicama subotnjeg popodnevnog programa, Hofenhajm je sa 5:2 slavio protiv Ingolštata, Verder je sa 2:0 pobedio Darmštat, dok su Majnc i Volfsburg igrali 1:1.

Hofenhajm je do sva tri boda došao preokretom, pošto je u 60. minutu Ingolštat imao vođstvo 2:1. Domaći tim je poveo preko Sebastijana Rudija, a potom je Ingolštat odgovorio golom Almoga Koena, da bi usledio autogol Niklasa Silea. Međutim, potom je Adam Salai postigao dva pogotka, a Andrej Kramarić i Benjamin Hibner po jedan i tako su osigurali trijumf svog tima.

U Bremenu, Verder je u poslednjih 15 minuta obezbedio trijumf i beg od opasne zone. Dvostruki strelac bio je Maks Kruse, prvo u 75. minutu iz penala, a potom i u nadoknadi vremena.

Majnc i Volfsburg su podelili bodove, a oba gola na utakmici postignuta su u roku od pet minuta. Prvo je Mario Gomes doveo tim iz grada Folksvagena u vođstvo, a četiri minuta kasnije Đon Kordoba je izjednačio.