Vukovima ceo plen u Frankfurtu, novi gol Luke Jovića

Bundesliga 2. dec 201819:51 > 20:05
Alex Grimm, Getty Images Sport

Fudbaleri Volfsburga savladali su Ajntraht na gostovanju u 13. kolu Bundeslige rezultatom 2:1, dok je novi pogodak za tim iz Frankfurta postigao mladi srpski napadač Luka Jović.

Švajcarski napadač Admir Mehmedi doneo je vođstvo Vukovima u 31. minutu, udarcem po zemlji sa oko 14 metara iskosa sa leve strane, a na asistenciju Ginčeka.

Danijel Ginček je u 68. minutu povisio na 2:0 pošto mu je centrirao Elvis Reksbećaj.

Ajntraht je na kraju izgubio, ali je i na ovom meču mrežu protivnika pogodio Luka Jović. Mladi Srbin je posle slobodnog udarca u 87. minutu ka Sebastijanu Aleu, koji je hitro reagovao glavom, sa svega 2,3 metra bez problema zatresao mrežu Volfsburga.

Luki Joviću je to bio 15. gol u sezoni, a deseti u Bundesligi, gde se ponovo izjednačio na tabeli liste strelaca sa Pakom Alkaserom iz Dortmunda.

Za Ajntraht je igrao Filip Kostić ceo meč, dok je Mijat Gaćinović ušao u igru u 63. minutu.

Ajntraht je peti na tabeli sa 23 boda, dok je Volfsburg osmi sa 18 bodova.