Ajntraht slavi Srbe: Jović i Kostić su ubitačan tandem!

Bundesliga 24. feb 201917:26 > 17:29
Alex Grimm, Getty Images Sport

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Hanover na gostovanju u 23. kolu Bundeslige sa 3:0, a ponovo su u centru pažnje bili srpski internacionalci Luka Jović i Filip Kostić.

Srpski dvojac je glavni „krivac“ za drugi i treći gol Orlova. Kod drugog je Kostić bio asistent, a Jović strelac, dok su kod trećeg uloge bile promenjene.

Igrao se 63. minut kad je Jović zatresao mrežu Hanovera. Kostić je, kao mnogo puta tokom utakmice, prošao po levoj strani, centrirao iz popravnog pokušaja pravo na glavu Joviću, koji se sa pet metara samo poklonio i spakovao loptu pod prečku.

Za mladog napadača to je 15. gol u Bundesligi i najbolji je golgeter takmičenja, sa dva više od Levandovskog i Rojsa.

Gol Kostića došao je na samom kraju duela na HDI areni. Ajntraht je u 90. minutu oduzeo loptu rivalu na svojoj polovini, Jović je maestralnim pasom uposlio Kostića, a ovaj posle sjajnog trka po levoj strani poslao pravi projektil iza leđa Esera i postavio konačan rezultat.

Krilnom igraču je to drugi pogodak u ligi ove sezone.

I kod prvog gola tima iz Frankfurta zasluge idu Joviću, pošto je u 54. minutu uposlio Antea Rebića na levoj strani, posle čega je usledio precizan udarac Hrvata u dalji ugao.

Kad je reč o Mijatu Gaćinoviću, on je u igru ušao u 90. minutu, kad je zamenio Rebića.

Ajntraht se tom pobedom popeo na šesto mesto sa 37 bodova. Hanover je 17. sa 14.