Milioneri Zvezdi pokazali put: Slavlje BVB u Hofenhajmu

Bundesliga 17. okt. 202017:15 > 17:28
Alex Grimm/Getty Images

Odigrano je pet mečeva ranosubotnjeg programa četvrtog kola Bundeslige. Derbi se igrao u Hofenhajmu gde je Borusija iz Dortmunda došla do tri boda minimalnom pobedom 1:0.

Posle dve startne pobede, Hofenhajm je doživeo i drugi vezani poraz. Posle Ajntrahta meru mu je uzela Borusija iz Dortmunda, koja je golom Marka Rojsa, na asistenciju Holanda u 76. minutu zabeležila veliku pobedu. Rival Crvene zvezde u četvrtak u prvom kolu Lige Evrope sada je pao na sedmu poziciju sa šest bodova, dok je Borusija druga sa devet.

Na liderskom mestu osamio se RB Lajpcig. Polufinalista Lige šampiona slavio je siguran trijumf na gostovanju Augzburgu 2:0. Vodeći gol delo je dvojice igrača koji su došli u januaru. Dani Olmo je proigrao Angelinja u 45. minutu, a tri boda potvrdio je Jusuf Poulsen u 66. minutu, posle još jedne asistencije Olma. RB Lajpcig ima 10 bodova, dok je Augzubrg posle prvog poraza na deobi trećeg mesta sa sedam bodova.

Da je ovo bio dan gostiju pokazali su Štutgart, koji je slavio u Berlinu protiv Herte 2:0 i Bajer iz Leverkuzena minimalnim trijumfom u Maincu, a jedini domaćin koji je izbegao poraz je Frajburg, odigravši 1:1 sa Verderom, za koji je svih 90 minuta odigrao Miloš Veljković.