De Brujne režirao preokret Belgije za osminu finala (VIDEO)

Vesti EURO 17. jun 202120:26 11 komentara
Kevin de Brujne
REUTERS/Wolfgang Rattay

Reprezentacija Belgije obezbedila je plasman u osminu finala EURO 2020, pošto je u meču drugog kola Grupe B pobedila u Kopenhagenu Dansku 2:1.

Povezane vesti

Uspeli su Danci da se regenerišu posle šoka koji ih je snašao u vezi zdravstvenog stanja njihovog kapitena Kristijana Eriksena. Od samog starta su odlično krenuli i već u drugom minutu poveli preko Jusufa Poulsena. To je bio drugi najbrži gol u istoriji evropskih šampionata. To nije bilo sve od Danske, pošto je do poluvremena stvorila još nekoliko prilika, ali nije postigla više golova.

Preokret nastaje u drugom poluvremenu. I to ulaskom Kevina de Brujnea, koji je odmah promenio igru Crvenih đavola. Povrh toga za samo 10 minuta namestio je gol na tacni Torganu Azaru za 1:1. Potom su ušli Eden Azar i Aksel Vitsel, a igrač Reala imao je izuzetno bitnu ulogu kod drugog, ispostaviće se pobedonosnog gola Belgije. U 70. minutu posle odlične akcije Lukakua i Torgana Azara Eden je uposlio De Brujnea, koji je izuzetno precizno šutirao i savladao Kaspera Šmajhela za preokret i vođstvo 2:1.

Do kraja utakmice Danska je pokušavala da stigne makar do boda i najbliža tome bila je u 85. minutu. Međutim, tragičar meča Martin Brejtvejt pogodio je prečku i bodovi su otišli Belgiji koja je osigurala osminu finala sa maksimalnih šest bodova. Danska nema bodove, ali ima šansu da i minimalnim trijumfom nad Rusijom, uz pobedu Belgije nad Finskom ili 1:0 ili od dva i više golova razlike, obezbedi čak i drugo mesto.

Tok meča:

Danska (4-3-3): Šmajhel – Kristensen, Kjer, Vestergard, Mele – Hejbjerg, Vas, Dilejni – Polsen, Brajtvajt, Damsgard.

Belgija (3-4-3): Kurtoa – Aldevereld, Denajer, Fertongen – Menije, Tilemans, Dendonker, Azar – Mertens, Karasko, Lukaku.

Glavni sudija: Bjorn Kujpers.

2′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Danska vodi 1:0. Pomalo iznenađujući početak utakmice. Jedan od tragičara meča protiv Finske Hjeberg odlično je proigrao Jusufa Poulsena, koji je sjajno šutirao i pogodio.

13′ Lepu šansu imao je Brejtvejt, ali je šutirao glavom pored gola

35′ Danska dominira u Kopenhagenu, a novu šansu imao je mladi Dansgor, koji je plasirao loptu tik pored desne stative golmana Kurtoe.

45′ Još jedna velika prilika za  Dansku, ali je Brejtvajt šutirao veoma neprecizno iz obećavajuće pozicije.

Poluvreme. Danska ranim golom Jusufa Poulsena od drugog minuta vodi protiv favorizovane Belgije 1:0. Do kraja poluvremena domaćin je imao još nekoliko odličnih prilika, tako da Crveni đavoli mogu u stvari da budu zadovoljni minimalnim zaostatkom.

Gde gledati EURO 2020?

46′ Roberto Martines na početku drugog dela uvodi Kevina de Brujnea, kome su ovo prvi minuti na šampionatu.

55′ GOOOOLLLL!!!!!! Belgija konačno izvodi smislenu akciju i odmah dolaze do gola. Lukaku uzima loptu Vestergoru, zatim lepo proigrava De Brujnea, koji je na tacni uposlio mlađeg Azara za 1:1.

60′ Martines uvodi još dva skrivena aduta. Umesto Karaska i Dendonkera ulaze Eden Azar i oporavljeni Aksel Vitsel.

71′ GOOOOLLLLL!!!!!! Fantastična akcija Belgije. Prvo se Lukaku fantastično izborio za loptu i sačuvao je, potom je prosledio Torganu, ovaj Edenu Azaru, da bi lopta konačno došla do Kevina de Brujnea, koji zakucava loptu u mrežu za preokret i vođstvo 2:1.

75′ Danci jesu pali, ali nisu potonuli. Imali su novu dobru priliku, ovog puta za izjednačenje, ali udarac Brejtvejta odbranio je Tibo Kurtoa.

85′ Veliku šansu za Dansku propušta tragičar Martin Brejtvejt, koji je glavom zahvatio loptu i pogodio prečku, tako da ostaje 2:1 za Belgiju.

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)