LE: Škendija razbila Dačiju

Europa League 29. jun 201719:52 > 20:33
Podeli:
youtube printscreen

Fudbaleri Škendije ubedljivo su pobedili moldavsku Dačiju u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope - 3:0.

Zbog renoviranja terena u Tetovu meč je odigran u Strumici, ali ni to nije omelo makedonskog vicešampiona da napravi ogroman korak ka plasmanu u sledeću runfdu kvalfikacija.

Škendija je povela već u 7. minutu golom Besarta Ibraimija iz jedanaesterca, a nije se dugo čekalo ni na drugi pogodak.

Samo tri minuta kasnije slobodan udarac je izveo Ferhan Hasani, golman Dačije je loptu odbio do Žuniora, a posle još jedne odbrane Raileana Marjanu Radeskom nije bilo teško da sa nekoliko metara donese veliku radost svom timu.

Škendija je apsolutno dominirala u prvom poluvremenu, a Dačija je prvu dobru šansu imala tek u 39. minutu, ali je Ivan Čeliković izblokirao pokušaj gostiju.

Domaći su i u drugom poluvremenu bili nadmoćniji, ali promene rezultata nije bilo sve do 75. minuta, kada je Radeski odlično reagovao posle kornera kapitena Hasanija i Škendiji obeznedio ogroman kapital pred revanš za sedam dana u Kišinjevu.

https://youtube.com/watch?v=62-RQ_eoUGI

Pobednik ovog duela u 2. kolu kvalifikacija sastaće se sa boljim iz meča Konas -HJK.

Rezultati prvih mečeva

Širak – Gorica 0:2
Irtiš Pavlodar – Dunav Ruse 1:0
Almati – Atlantas 6:0
Partizani – Botev Plovdiv 1:3
Pjunik – Slovan Bratislava 1:4
Ventspils – Valur 0:0
Trenćin – Torpedo 5:1
Dinamo Minsk – Runavik 2:1
Levadia – Kork siti 0:2
Čikura – Altah 0:1
Dinamo Batumi – Jagelonija 0:1
Škendija – Dačija 3:0
Soligorsk – Suduva 0:0
VPS – Olimpija 1:0
Kalju – B36 Toršvan 2:1
Lingbi – Bangor siti 1:0
Bejter Jeruslaim – Vašaš 4:3
Ferencvaroš – Jelgava 2:0
AEK Larnaka – Linkoln 5:0
Haugesund – Kolrein 7:0
Levski – Sutjeska 3:1
Od – Balimena 3:0
Santa Koloma – Osijek 0:2
Zarija – Sarajevo 2:1
Zira – Diferdanž 2:0
Fola – Misami 2:1
Bala taun – Vaduz 1:2
Konas . HJK 1:0
Klasvik – AIK Stokholm 0:0
Makabi Tel Aviv – Tirana 2:0
Mitjelend – Deri siti 6:1
Norkoping – Priština 5:0
Skenderbeu – Sant Julia 1:0
Vojvodina – Ružonberok 2:1
Crvena zvezda – Florijana 3:0
Domžale – Flora 2:0
Mladost Lučani – Inter Baku 0:3
Mladost Podgorica – Gandzasar 1:0
Široki Brijeg – Ordabasi 2:0
Tre Pene – Rabotnički 0:1
Krusejders – Lipaja 3:1
Leh – Pelister 4:0
Rendžers – Niderkorn 1:0
Sent Džozefs – AEL Limasol 0:4
Sent Džonston – Trakai 1:2
Valeta – Folgor 2:0
Videoton – Balzan 2:0
Željezničar – Zeta 1:0
Rejkjavik – SJK 0:0
Stjarnan – Šamrok Rovers 0:1