Olimpija se u Ljubljanu vraća sa minimalnim porazom

Europa League 29. jun 201719:51 > 19:57
Podeli:
Printscreen Twitter

Olimpija iz Ljubljane nije na najbolji način otvorila kvalifikacije za Ligu Evrope, ali je pred revanš još uvek sve otvoreno.

Olimpija je u prvom meču poražena na gostovanju u Finskoj gde im je rival bio VPS koji je slavio sa 1:0.

Gol vredan pobede za VPS postigao je u 12. minutu Junas Vehtera na dodavanje Stivena Morisona.

Olimpija će svakako imati za čime da žali jer su imali nekoliko prilika da izjednače pa možda stignu do pobede. Leon Benko i srpski igrač Goran Brkić imali su po dve lepe prilike.

Najbolju priliku propustio je Benko u 36. minutu – Benko je nakon faula pao, sudija nije svirao ništa jer je pustio prednost, a lopta se odbila od prečku pre nego što je golman VSP uspeo da dođe do nje.

Sa druge strane imali su i Finci svoje prilike da dođu do ubedljivije pobede, ali je u dva navrata siguran na golu bio Nejc Vidmar.

Revanš se igra za sedam dana.

Rezultati prvih mečeva

Širak – Gorica 0:2
Irtiš Pavlodar – Dunav Ruse 1:0
Almati – Atlantas 6:0
Partizani – Botev Plovdiv 1:3
Pjunik – Slovan Bratislava 1:4
Ventspils – Valur 0:0
Trenćin – Torpedo 5:1
Dinamo Minsk – Runavik 2:1
Levadia – Kork siti 0:2
Čikura – Altah 0:1
Dinamo Batumi – Jagelonija 0:1
Škendija – Dačija 3:0
Soligorsk – Suduva 0:0
VPS – Olimpija 1:0
Kalju – B36 Toršvan 2:1
Lingbi – Bangor siti 1:0
Bejter Jeruslaim – Vašaš 4:3
Ferencvaroš – Jelgava 2:0
AEK Larnaka – Linkoln 5:0
Haugesund – Kolrein 7:0
Levski – Sutjeska 3:1
Od – Balimena 3:0
Santa Koloma – Osijek 0:2
Zarija – Sarajevo 2:1
Zira – Diferdanž 2:0
Fola – Misami 2:1
Bala taun – Vaduz 1:2
Konas . HJK 1:0
Klasvik – AIK Stokholm 0:0
Makabi Tel Aviv – Tirana 2:0
Mitjelend – Deri siti 6:1
Norkoping – Priština 5:0
Skenderbeu – Sant Julia 1:0
Vojvodina – Ružonberok 2:1
Crvena zvezda – Florijana 3:0
Domžale – Flora 2:0
Mladost Lučani – Inter Baku 0:3
Mladost Podgorica – Gandzasar 1:0
Široki Brijeg – Ordabasi 2:0
Tre Pene – Rabotnički 0:1
Krusejders – Lipaja 3:1
Leh – Pelister 4:0
Rendžers – Niderkorn 1:0
Sent Džozefs – AEL Limasol 0:4
Sent Džonston – Trakai 1:2
Valeta – Folgor 2:0
Videoton – Balzan 2:0
Željezničar – Zeta 1:0
Rejkjavik – SJK 0:0
Stjarnan – Šamrok Rovers 0:1