Mladost napravila korak ka Šturmu!

Europa League 29. jun 201722:24 > 22:26
Mladost Podgorica

Fudbaleri Mladosti iz Podgorice pobedili su u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu Gandzasara sa 1:0.

Da li će to biti dovoljno za prolaz u drugi krug gde čeka Šturm iz Graca saznaćemo posle revanša koji se igra u Jermeniji. Mladost ima za čim da žali jer je u nastavku meča imala dve,tri zaista sjajne prilike da duplira prednost, ali…

Izabranici Dejana Vukićevića oprezno su ušli u duel sa Gandzasarom iz Jermenije. Ljubitelji fudbala nisu imali mnogo toga da vide u prvom poluvremenu. Uglavnom se igralo na sredini terena uz blagu inicijativu Podgoričana. S druge strane, Jermeni su se znalački branili, čekali su priliku da priprete iz kontranapada, ali im se ona nije ukazivala. Pokušavali su gosti, dva, tri puta da priprete iz prekida, ali ništa od toga. S druge strane, igrači Mladosti su kružili oko gola Jermena ali je nedostajao završni pas.

Vukićević je očigledno naredio da se u nastavku krene agresivnije ka golu rivala i to se isplatilo. Mladost je do gola stigla sa bele tačke. Strelac je bio Milan Đurišić. Na semaforu je pisalo da je u toku 57. minut. Treba napomenuti da je tim iz Podgorice pomalo srećno stigao do prednosti, jer je posle centaršuta Petrovića sa leve strane i loše reakcije golmana gostiju, defanzivac Gandzasara igrao rukom iako u blizini nije bilo igrača Mladosti. Reklo bi se poklon penal. S druge strane, bila je to u neku ruku svojevrsna nagrada za zicer koji je pet minuta ranije propustio već pomenuti Petrović kada je izgubio duel jedan na jedan sa golmanom tima iz Jermenije.

U nastavku, Mladost je bila još agresivnije. Imali su Podgoričani dve zaista lepe prilike, ali je golman Gandzasara bio na visini zadatka. Kolosalnu priliku da se prednost duplira Mladost je imala na pet minuta pre kraja kada je posle asistencije Ćetkovića, Marko Burzanović pogodio stativu.