Alsvenskan: Estersundsu dovoljna 33 minuta za 4 gola

Fudbal ostalo 21. jul 201820:00 > 20:05
Michael Regan/Getty Images

U subotu su na programu u elitnom rangu švedskog fudbala odigrana tri meča15. kola šampionata, a do bodova došli su aktuelni šampion Malme, Estersunds i Sundsval.

Malme je slavio u Erebruu sa 2:1, a sva uzbuđenja viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je Malme poveo sa 1:0 golom Karlosa Strandberga u 48. minutu. U 67. minutu domaćin je propustio veliku priliku kada je Kenedi Igboananike promašio penal, ali je Erebru samo dva minuta posle toga ipak uspeo da se domogne izjednačenja – stelac je bio švedski ofanzivac Filip Rogić.

Konačnih 2:1 za goste i tri boda Malmeu doneo je svojim drugim golom na meču Strandberg u 73. minutu.

Ovim trijumfom Malme nastavlja uspon ka vrhu tabele nakon veoma lošeg starta – sada su šesti sa 22 boda posle 15 kola, dok je Erebru deveti sa tri boda manje.

Estersunds je bio ubedljivp protiv Treleborgsa i pobedio ih na domaćem terenu sa 4:1, a sva četiri gola domaćin je postigao za prva 33 minuta igre – mrežu gostiju redom su tresli Englez Kurtis Edvards, Iranac Saman Godos i još jedan Engles Džejmi Hopkat. Na rafal domaćih igrači Treleborgsa odgovorili su samo jednim golom – u 35. minutu Feliks Herberg postavio je konačnih 4:1 za Estersunds.

Nakon pobede, domaćin se nalazi na petom mestu tabele, dok je Treleborgs neposredno iznad zone ispadanja sa 12 bodova.

U poslednjem meču dana Sundsval je slavio u gostima protiv Kalmara sa 2:0, a strelci za Sundsval bili su Maik Sema u 32. i Linus Halenijus u 66. minutu.

Tom pobedom Sundsval je preskočio rivala na tabeli i sada su sedmi sa 21 bodom, dok je Kalmar odmah iza njih sa poenom manje.