AIK ubedljiv u gradskom derbiju, het-trik Stefanelija

Fudbal ostalo 22. jul 201817:05 > 17:07
Print screen/SK

U duelu lokalnih rivala iz Stokholma u okviru 14. kola švedske Alsvenskan lige, AIK je posle potpunog preokreta, deklasirao Bromapojkarnu rezultatom 5:1.

Na stadionu Frends Arena u Solni, prvi pogodak viđen je u 18. minutu, kada je Nilson iskorisrtio asistenciju Bjerkena i doveo goste u početno vođstvo.

Međutim, četa Rikarda Norlinga bila je mnogo bolji rival tokom utakmice, što je i materijalizovala u 39. minutu, posle odlične saradnje i duplog pasa Nikolasa Stefanelija i kapitena Henoka Goitoma, koji je petom proigrao omalenog ofanzivca iz Argentine.

Na samom startu drugog dela igre, posle svega 40 sekundi viđena je nova saradnja pomenutog tandema i gol za preokret, a strelac je ponovo bio Stefaneli.

U 51. minutu, glavni arbitar Kristofer Karlson pokazao je na belu tačku posle duela Sebastijana Larsona i Gustavsona, a precizan sa 11 metara bio je Goitom.

Do drugog het-trika u karijeri Stefaneli je došao u 56. minutu. Na žalost, junak pobede doživeo je lakšu pobedu u 65. minutu, a umesto priliku je dobio El Junusi, koji je stavio tačku u 87. minutu posle dodavanja Olsona.

Treba istaći činjenicu da je vodeći tim šampionata mogao do mnogo ubedljivije pobede, ali je glavni krivan za tako nešto protivnički golman, Nikola Petrić, koji je ostvario devet odbrana.