Hamarbi nije iskoristio poraz AIK, Rodić strelac

Marcus Ericsson/Ombrello/Getty Images

Fudbaleri Hamarbija remizirali su sa Sirijusom 1:1 u 21. kolu švedskog fudbalskog šampionata. Haken je savladao Treleborj 2:1, dok su bez golova igrali Kalmar i Dalkurd.

Filip Haglund je doneo prednost Sirijusu koji se bori za osptanak. Haglund je gol dao u 16. minutu, a Hamarbi koji je u borbi za titulu je uspeo da dođe do svog gola tek u drugoj polovini utakmcie. Strelac je bio Vladimir Rodić koji je nekada bio član Rada. On je gol postigao u 79. minutu na asistenciju Nikole Đurđića. Inače to je bio tek jedan od dva šuta Hamarbija u okvir gola protivnika.

Haken je slavio kod kuće protiv Treleborja 2:1. Vođstvo Hakenu je doneo Irandust u 18. minutu, izjednačio je u 20. Anderson, a pobedu domaćinu je doneo Džeremedžef u 65. minutu.

Kalmar i Dalkurd su u jedinom preostalom meču igrali bez golova.

Na tabeli Alsvenskana vodi AIK sa 48 bodova, a taj klub je poražen od Norčepinga u ovom kolu 2:0. Hamarbi je drugi sa 44 poena.