ICC: Bejl pokrenuo Real, Joviću samo 15 minuta

Michael Regan/Getty Images

Real Madrid uspeo je da nadoknadi zaostatak od dva gola razlike protiv Arsenala i na kraju slavi na penale u okviru američke serije Međunarodnog kupa šampiona (ICC). Posle boljeg izvođenja jedanaesteraca slavio i Atletiko Madrid, Bajern minimalno protiv Milana.

Luka Jović je počeo utakmicu protiv Arsenala, ali zbog ranog crvenog kartona Nača, koji je dobio dva žuta u petom i devetom minutu, morao je već posle 15 minuta da ustupi mesto Rafaelu Varanu. Pre toga, u 10. minutu, posle igranja rukom Nača u šesnaestercu, zbog čega je i dobio drugi žuti karton, Lakazet je bio siguran realizator najstrože kazne. Francuski napadač je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi na ovogodišnjem izdanju prestižnog turnira i zabeležio asistenciju u 24. minutu Pjeru Emeriku Obamejangu, tako što ga je fenomenalno proigrao petom.

Ipak, ni Arsenal nije imao sreću da završi poluvreme sa 11 igrača. U 40. minutu Sokratis Papastapopulos dobio je drugi žuti karton posle starta na Luki Modriću. Na poluvremenu Zidan je izvršio čak šest izmena, a jedan od onih koji su ušli u igru bio je i Geret Bejl. Velšanin koga uporno teraju sa Bernabeua već mesecima uspeo je da se najbolje snađe posle gužve u šesnaestercu Arsenala i postigne gol za smanjivanje zaostatka na 2:1 u 56. minutu. Samo tri minuta kasnije, Real ponovo koristi „promaju“ u Arsenalovoj odbrani, Marselo upošljava Asensija za 2:2. Taj rezultat ostao je na snazi do kraja meča pa su se izvodili penali. Bejl je promašio u prvoj seriji za Real, ali su Madriđani imali sreće što su na drugoj strani neprecizni bili Džaka, Monreal i Barton, dok scu Isko, Varan i Vinisijus Žunior pogodili, tako da je Real na kraju i slavio 3:2. ž

Arsenal je ipak dobio bod zahvaljujući poraz tek na penale, pa je očuvao vođstvo na ukupnoj tabeli sa sedam bodova iz tri utakmice, dok je Real deveti sa dva boda iz dva meča.

Bajern je došao i do druge pobede na turniru. Nemački šampion slavio je protiv Milana minimalnim rezultatom, a gol odluke postigao je Gorecka u trećem minutu nadoknade, posle sjajnog proigravanja Džošue Himika. Za Milan, kome je ovo bio prvi meč u SAD, debitovao je 17-godišnji Danijel Maldini, najmlađi iz „klana“ Maldinijevih, sin Paola i unuk Ćezarea. Takođe, igrao je i svih 90 minuta Ivan Strinić i to na poziciji štopera.

Atletiko Madrid je u meču sa dva crvena kartona na kraju dobio Gvadalaharu posle penala, pošto je u 90 minuta bilo 0:0. Za Jorgandžije jedini neprecizan sa bele tačke bio je Ivan Šaponjić, koji je igrao od 70. minuta, dok su Meksikanci promašili dva, u petoj i šestoj seriji.