MLS: Raspucani Vela, DC ne može bez Runija

Sean M. Haffey/Getty Images

Fudbaleri Los Anđelesa zabeležili su petu pobedu u nizu, pošto su na svom terenu savladao San Hoze sa 4:0.

Bila je to 19. pobeda Los Anđelesa ove sezone, kojom se dodano izdvojio na prvom mestu Zapadne konferencije.

Već u šestom minutu poveli su domaći zahvaljujući golu Rosija. U 17. je semafor pokazivao 2:0, pošto je kazneni udarac iskoristio Vela. Isti igrač je bio precizan i u završnici prvog poluvremena. Sa nova dva pogotka, Vela može da se pohvali da je u 25 utakmicau MLS ove sezone postiao 26 golova.

Konačni rezultat postavio je Perez, devet minuta pre kraja meč.

DC Junajted je na svom terenju izgubio od Njujork Red Bulsa sa 2:1. Poveli su gosti u šestom minutu golom Romera. Domaći su se ubrzo našli u još većem problemu jer je u 24. minutu crveni karton dobio Vejn Runi. Ipak, do kraja poluvremena i gosti su ostali sa igračem manje, pošto je drugi žuti dobio Tarek.

Početkom drugog dela utakmice Kamara je obradovao navijače u Vašingtonu kada je pogodio za izjednačenje. No, radost domaćih nije dugo trajala, jer je samo četiri minuta kasnije Rojer doneo pobedu Njujorčanima, pošto je bio precizan sa penala.

Bio je to drugi vezani poraz DC Junajteda, koji je sada peti na Istoku, odmah iza Njujork Red Bulsa.

Uspešan je bio i Njujork Siti, koji je golom Kasteljanosa savladao Kolumbus Kru.