Batefimbi Gomis torpedovao Šabab Al-Ahli

Getty Images/Francois Nel

Odigrana su četiri meča drugog kola grupne faze azijske Lige šampiona.

Pahtakor je u drugom poluvremenu slomio otpor iranskog Šar Hodrua i sa tri gola u mreži gostiju sačuvao lidersku poziciju u B grupi, sa maksimalnih šest bodova.

Drugu pobedu novom šampionu Uzbekistana, doneli su dvostruki strelac Igor Sergejev, strelac u 56. i 59. minutu i Serzod Azamov, koji je bio precizan u 87. minutu.

U drugom susretu B grupe na stadionu „Al Rašid” u Dubaiju, domaći Šabab Al-Ahli je poražen od Al-Hilala iz Saudijske Arabije, rezultatom 2:1.

Junak drugog trijumfa gostiju u azijskoj Ligi šampiona bio je Bafetimbi Gomis, nekadašnji as Liona, Svonsija, Marseja i Galatasaraja. Nakon što je domaćin poveo golom Jusefa Žabera u 24. minutu, francuski as je sa dva pogotka u 36. i 72. minutu doneo preokret.

Pol-Žoze M’Poku Ebunge, 27-godišnjak iz Konga, golom u 88. minutu doneo je veliku pobedu Al Vahdi (UAE), na gostovanju iračkom Al Šortu, kojeg sa klupe vodi Srbin Aleksandar Ilić.

Nekadašnji as Standarda iz Liježa, Kaljarija, Kjevo Verone i Panatinaikosa, sjajno je reagovao posle dodavanja Korejca Li Mjong-Jua.

Posle prave drame u drugom meču A grupe, Al Ahli je u Džedi savladao iranski Esteglal sa 2:1.

Domaćin je poveo golom Salmana Al Moašera u 17. minutu iz penala, ali su gosti izjednačili tri minuta kasnije preko Amira Motaharija.

Do kraja poluvremena bilo je još puno uzbuđenja, jer je Al Ahli poveo u 29. minutu, ponovo zahvaljujući spretnom Al Moašeru, da bi gosti u 41. minutu promašili jedanaesterac. Neprecizan je bio Vurija Gafori.

U završnici meča Esteglalu je poništen pogodak, što je izazvalo buru negodovanja iranskih fudbalera, pa je i meč produžen čak osam minuta, ali promene rezultata više nije bilo.