Estonija: Pobede Taline i Kuresarea

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrana su prva dva meča petog kola estonske Meistrilige. Pobede su zabeležili Talina na svom terenu u Kalevu protiv Legiona minimalnim rezultatom i Kuresare u gostima protiv Tameke 2:1.

Talina je nastavio da igra po principu toplo hladno. Ovog puta ipak su uspeli da dođu do tri boda, ali uz dosta mučenja. Tek u 86. minutu postigli su gol i to iz penala, a strelac je bio Kaljumae. Tom penalu prethodio je crveni karton igrača gostiju Artjunina. Talina je sada četvrta sa sedam bodova, pet manje od lidera Levadije koja ima utakmicu manje, dok je Legion osmi sa tri boda.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Tartuu, pošto je Tameka, koja je meč dočekala kao četvrtoplasirani tim, poražena na svom terenu od Kuresarea. Bilo je 2:1 za goste, koji su do 2:0 došli golovima Lipa u 13. i Sumrea u 61. minutu. Konačnih 2:1 postavio je Preiman u drugom minutu nadoknade. Kameka ima sedam bodova na petom mestu, dok je Kuresare sedmi sa šest bodova.