Šampion nije nedodirljiv: Antverpenu kup Belgije

REUTERS/Johanna Geron

Fudbaleri Antverpena osvojili su belgijski kup pobedom nad Klub Brižom, šampionom te zemlje, u finalu rezultatom 1:0.

Antverpen je do trećeg trofeja u istoriji kupa došao pogotkom Liora Rafaelova u 25. minutu, posle asistencije Simena Jukleroeda.

Prvak Belgije bio je favorit na stadionu Kralj Boduen u Briselu, ali igrom nije opravdao takav status.

Ekipa iz Briža nije stvorila praktično nijednu konkretnu šansu za 90 minuta.

Organizovana odbrana Antverpena odbijala je svaki napad tima Pola Klemona, a lako je mogla i na ubedljiviji način da obezbedi trofej.

Sastav koji predvodi Hrvat Ivan Leko bio je bolji rival u prvom poluvremenu. Pre odlučujućeg pogotka, sjajnu šansu propustio je Jukleroed, čiji udarac je sjajno zaustavio Simon Minjole.

Inače, za Antverpen je ovo prvi trofej posle 28 godina. I prethodnog puta je osvojen kup, davne 1992.