Džej liga: Inijesta produbio krizu Mihaila Petrovića

Han Myung-Gu/Getty Images

U subotu su odigrane prve tri utakmice 19. kola Džej lige, pobede su zabeležili Nagoja, Jokohama i Visel Kobe.

Nagoja Grampas Ejt je na Tojota stadionu rezultatski lako savladala tim Šimicu Es-Pals 3:1.

Rano je povela prelepim golom Hirojukija Abea (2. minut), da bi Maeda (25) i Marujama (74) stvorili nedostižnu prednost pre nego što je Brazilac Karlinjos dva minuta pre kraja utakmice postigao utešan gol za goste iz Šizuoke.

Jokohama je kao gost slavila 2:0 u Saitami protiv Urave Red Dajmonds. Dvostruki strelac bio je 23-godišnji Jusuke Matsui. Zablistao je u rodnom gradu i golove postigao u 16. i 35. minutu.

U poslednjoj trećoj utakmici odigranoj u subotu Visel Kobe je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu srpskog trenera Mihaila Petrovića, Konsadole Saporo – 4:0.

Strelac vodećeg gola u 19. minutu bio je Kjogo Furuhaši posle izuzetno lepe akcije koju je kreirao Anders Inijesta. Nekadašnji as Barselone i Španije pokazao je još jednom da i u 36. godini uživa u fudbalu.

Strelac drugog gola bio je mladi Juta Goke u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a na 3:0 povisio je novim golom Furuhaši u 62. minutu na asistenciju Andersa inijeste. Konačan rezultat postavio je rezervni igrač 19-godišnji Jutaro Oda u 90. minutu.

Za ekipu rođenog Lozničanina bio je to šesti poraz u poslednjih sedam mečeva u Džej ligi.

Na tabeli ubedljivo vodi Kavasaki sa 50 bodova, slede Serezo Osaka sa 39, Tokio 38, Nagoja i Kašima Antlers sa 33.