Juning Džang odveo Peking u polufinale

Getty Images/Lintao Zhang

Sa dva gola Juning Džanga, ekipa Peking Guoana je savladala Šandong Luneng rezultatom 2:1 i posle 2:2 u prvom meču izborila plasman u polufinale plej-ofa, gde će se sastati sa Gvangdžou Evergrandeom.

Iako su fudbaleri Šandonga poveli već u 15. minutu, zahvaljujući spretnom Mojzesu, domaćin je četiri minuta kasnije izjednačio preko Džanga, koji je iskoristio sjajno dodavanje Bakambua, koji ga je spojio sa golom.

U 69. minutu je poništen, utisak je „čist gol” gostiju, pošto je sudija iz Južne Koreje prihvatio prijavu iz „var sobe” da je Guedes načinio prekršaj, što je ovaj uvažio nakon pet minuta većanja.

Čim je nastavljen meč, postignut je gol na drugoj strani. Ponovo je Džang Juning bio spretan u šesnaestercu protivnika i sa sedam-osam metara iskoka sa leve strane pogodio mrežu Šandonga.

Preranom eliminacijom, ekipa Šandonga je gotovo ostala bez mogućnosti da se kvalifikuje u azijsku Ligu šampiona, osim ako ne osvoji FA Kup na kraju sezone.