Orlando na penale, Kolumbus siguran, kraj za Njujorčane

Orlando Siti i Kolumbus Kru prvi su učesnici četvrtfinala plej-ofa MLS.

Orlando City

Emilee Chinn/Getty Images

Orlando je prolaz dalje obezbedio pobedom protiv Njujork sitija i to nakon penala 1:1 (6:5).

Ekipa iz Orlanda povela je sa bele tačke nakon pet minuta igre. Precizan je bio Nani. Nepuna tri minuta kasnije Čanot pogađa za 1:1.

I od tada do 120. minuta - ništa, mreže mirne.

Penal serija počela je promašajem Moraleza za Njujork siti da bi Nani promašio u petoj seriji i produžio borbu. Tragičar NJujork sitija bio je Torarinson koji je promašio sedmi penal za svoj tim.

Kolumbus Kru je eliminisao Njujork Red bulse pobedom 3:2 nakon preokreta.

Poveo je tim iz Njujorka preko Klarka u 23. minutu meča, a tri miniuta kasnije bilo je 1:1 nakon što je penal u gol pretvorio Santos.

Nagbe u 46. i Zardes u 68. doneli su preokret Kolumbusu, a za konačnih 3:2 strelac je u 90. minutu bio Vajt.