Ajaks ispao na penale, pobeda PSV, neverovatni AZ

Holandija 21. dec 20170:25 > 0:28
Andy Astfalck, Getty Images

Fudbaleri PSV, AZ Alkmara i Tventea u sredu su se plasirali u četvrtifnale Kupa Holandije, dok je takmičenje završeno za Ajaks.

Duel u Enshedu rešen je tek posle izvođenja jedanaesteraca, a u penal ruletu više sreće imao je domaći tim.

Posle 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1:1. Džastin Klajvert, sin legendarnog Patrika Klajverta, doveo je Ajaks u vođstvo u 18. minutu, a u poslednjim trenucima meča izjednačio je Marokanac Ousama Asaidi.

Ajaks je od 111. minuta imao igrača više zbog isključenja Lama, ali nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost na terenu.

Pobednik je odlučen u sedmoj seriji izvođenja jedanaesteraca kada je Bijen bio siguran, a De Ligt neprecizan.

PSV je pred svojim navijačima ubedljivo pobedio Venlo sa 4:1, dok je AZ Alkmar na gostovanju drugoligašu Sitardu bio na korak do eliminacije, ali je u golovima u 89, 92. i 95. minutu preokrenuo i slavio sa 4:2.