Huntelar za 24 minuta gol za pobedu i crveni karton

Holandija 20. apr 201921:22 > 21:23
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U 31. kolu holandske Eredivizije, Ajaks je nastavio sa serijom pobeda i ostao na čelu tabele, a ovoga puta savladan je Groningen u gostima minimalnim rezultatom.

Još se nisu Amsterdamersi oporavili od plasmana u polufinale Lige šampiona, pa je bilo primetno da se muče na terenu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi čovek odluke u drugom delu bio Klas jan Huntelar u 78. minutu.

Bivši napdadač Milana, Real Madrida i holandske reprezentacije prvo je ušao sa klupe na isteku sata igre, zatim je zbog proslave gola dobio žuti, a dva minuta kasnije zbog grube igra poslat je ranije na tuširanje, ako se uopšte i oznojio za 24 minuta provedena na terenu.

Tri kola pre kraja, Ajaks je vodeći na tabeli sa 77 bodova, tri više od PSV-a, ali i uz utakmicu više, pošto tim iz Ajndhovena sutra dočekuje ekipu Den Haga.

Ajaks je ubedljivo najefikasniji tim u ligi sa 107 postignutih golova na 31 utakmici, a PSV je do sada 89 puta tresao protivničke mreže, u 30 odigranih mečeva.

U ostalim mečevima odigranim u subotu zabeleženi su sledeći rezultati:

Fejnord je pred svojim navijačima sa 2:1 savladao Alkmar, Venlo je bio ubedljiv protiv Grafšapa i upisao pobedu 4:1, a Emen je svoje navijače obradovao pobedom protiv Utrehta 2:0.